Z czego zrobić balustradę na balkon

Z czego zrobić balustradę na balkon

Jeśli chcesz mieć solidną, bezpieczną balustradę, która ochroni Twój balkon przed żywiołami, musisz rozważyć materiał, którego użyjesz. Podczas gdy aluminium i stal nierdzewna są popularnymi opcjami dla balustrad, są one zarówno drogie, jak i trudne do pracy. Stal jest najczęstszą opcją, ponieważ jest bardziej wytrzymała i mniej podatna na rdzę. Aluminium i stal nierdzewna są bliskimi konkurentami. Aluminium jest tańsze, ale jest również podatne na wgniecenia i korozję galwaniczną.

Szklane balustrady

Istnieje wiele różnych rodzajów szklanych balustrad na balkon, od tych, które są przezroczyste, po te, które są przyciemniane. Szkło bezbarwne zapewnia najlepszy widok, natomiast szkło barwione może być trudniejsze do przejrzenia. Szklane poręcze można kupić w wielu różnych miejscach, więc upewnij się, że rozejrzysz się za odpowiednim. Upewnij się, aby porównać ceny i style. Po podjęciu decyzji o rodzaju poręczy chcesz, można przystąpić do instalacji go.

Istnieje wiele korzyści z instalowania szklanych balustrad na balkonie. Wyglądają one znacznie lepiej niż inne materiały i są również bardziej trwałe. Chociaż należy sprawdzić w lokalnych przepisach budowlanych, czy szklane balustrady są bezpieczne, szklane balustrady mogą sprawić, że balkon będzie wyglądał znacznie bardziej nowocześnie. Są one dostępne w różnych wzorach i kolorach, a nawet mogą być trawione lub barwione. Szklane balustrady to świetna opcja dla balkonów o miejskim, nowoczesnym wyglądzie.

Koszt szklanych balustrad na balkon jest różny. Chociaż są one droższe niż inne rodzaje, korzyści znacznie przewyższają dodatkowy koszt. Szczególnie jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, szklane balustrady pomogą zablokować zimne wiatry i uwięzić ciepłe powietrze wewnątrz domu. Ponadto, szklane balustrady są znacznie bezpieczniejsze dla dzieci i zwierząt domowych. Ochronią Cię przed wypadnięciem z balkonu! Wtedy będziesz mógł cieszyć się widokiem z balkonu i estetyką swojego domu.

Interesujące treści:  Wybór odpowiedniego rodzaju farby do malowania balkonu

Balustrady aluminiowe

Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem balustrad do swojego balkonu, rozważ balustradę aluminiową. Aluminium jest metalem nieżelaznym, co oznacza, że utlenia się tworząc warstwę ochronną, dzięki czemu jest odporne na korozję. W przeciwieństwie do drewna, aluminium jest bezpieczne do stosowania na zewnątrz, nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to duża zaleta w stosunku do drewnianych balustrad. Poniżej wymienione są niektóre korzyści z aluminium dla balustrad balkonowych.

W porównaniu do drewna i stali, balustrady aluminiowe są niedrogie i wymagają niewielkiej konserwacji. Poza tym, że są lekkie, nie wypaczają się, nie gniją i nie skręcają. Drewno jest również podatne na gnicie, więc konserwacja wymagana dla balustrad drewnianych jest droższa. Natomiast aluminium jest trwałe i nie będzie się rozszczepiać ani wypaczać. Będzie również trwać przez wiele lat. Aluminium jest również bardziej atrakcyjnym materiałem.

Instalacja systemu balustrad aluminiowych na balkonie jest łatwa, a większość producentów projektuje systemy z prostą instrukcją montażu. Zestawy są zazwyczaj łatwe w montażu i są dostarczane z całym osprzętem. Podstawowe narzędzia potrzebne do montażu to piła, wiertarka, taśma miernicza, gumowy młotek i poziomica. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego rozwiązania dla swoich potrzeb w zakresie balustrad balkonowych, aluminiowy system balustrad może być najlepszym rozwiązaniem.

Poręcze PVC

Jeśli szukasz bardziej trwałej i niedrogiej alternatywy dla drewnianych poręczy, rozważ PVC. W przeciwieństwie do drewna, PVC jest odporny na gnicie, gnicie i łuszczenie. Ponadto nie przyciągają szkodników i nie rdzewieją. Większość balustrad winylowych jest wykonana z pustych elementów, ale niektóre używają wzmocnionych aluminium ram dla dodatkowej stabilności. Podczas gdy proces produkcji różni się w zależności od firmy, gwarancje są dostępne, aby dać Ci spokój.

Poręcz z PVC wykonana z rury jest łatwa w montażu. Rura PVC występuje w różnych rozmiarach od 1/4 cala do dwóch cali, o standardowej długości 10 stóp. Rura jest stabilna wymiarowo, z tolerancją +/-0,004 cala. Standardowe kolory poręczy PCV to kość, szary i biały. Aby uzyskać niestandardowy wygląd, rozważ balustrady niestandardowe lub kup balustrady wykonane na zamówienie.

Interesujące treści:  Jak zabezpieczyć balkon przed ptakami

Kompozytowe poręcze

Kompozytowe poręcze są bardziej trwałe niż winyl, a także mają dłuższą żywotność niż ich drewniane odpowiedniki. Są w stanie wytrzymać ekstremalne zmiany temperatury i są mniej podatne na złamanie lub gnicie. Większość producentów balustrad kompozytowych oferuje również długie gwarancje, aby chronić swoją inwestycję. Ale co sprawia, że są lepsze niż winyl? Oto kilka zalet i wad każdego typu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który jest najlepszy dla Twojego balkonu. Kiedy już wiesz, czego szukać w balustradach balkonowych, możesz wybrać między kompozytowymi a winylowymi.

Doskonałym wyborem są również balustrady aluminiowe. Charakteryzują się współczesną estetyką i doskonałymi właściwościami użytkowymi. Niektórzy producenci oferują nawet akcentujące panele górne i tłoczone nakładki kopułowe, aby jeszcze bardziej podnieść wygląd swoich balustrad. A stal jest bardzo trwała. Możesz dostać go wstępnie zmontowany, co może zaoszczędzić czas i pieniądze podczas procesu instalacji. Są one również dobre dla domów w obszarach słonej wody, ponieważ ich wielowarstwowa powłoka proszkowa zapobiega korozji.

Balustrady winylowe nie starzeją się dobrze i nie utrzymują dobrze farby, ale wyglądają nowocześnie i są tańsze niż drewno. Jednakże, jeśli martwisz się o koszty utrzymania, winylowe i aluminiowe poręcze są lepszym wyborem. Można oczekiwać, aby wydać od 20 do 40 dolarów za stopę liniową, a mogą one trwać dwadzieścia do trzydziestu lat. Oprócz ich długowieczności, wymagają one również mało rutynowej konserwacji. Kompozytowa balustrada będzie wymagać minimalnej konserwacji, podczas gdy balustrady winylowe nie będą potrzebować wiele z nich.

Interesujące treści:  Jak zrobić ogródek warzywny na balkonie

Balustrady balkonowe Juliet

Balkon Juliet staje się coraz bardziej popularny w tych dniach. Te balkony są doskonałym sposobem, aby otworzyć pokój bez podejmowania więcej nieruchomości. Balkon Julii jest idealnym miejscem do uprawy ogrodu pojemnikowego i może być bardzo unikalnym dodatkiem do fasady domu. Oprócz tego, że są praktyczne, balkony Julii mają również romantyczne konotacje. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwej balustrady dla Twojego balkonu.

Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, możesz użyć balustrady Juliet, aby stworzyć bardziej otwartą przestrzeń w swoim domu. Balustrady te można przedłużyć za pomocą szkła flexi lub siatki. Są świetne do małych mieszkań i domów położonych w obszarach miejskich. Styl tych balustrad jest pod wpływem ery europejskiej i wiktoriańskiej. Znane są z delikatnej plastyki i elegancji.

Balkony Juliet mogą być eleganckie, ale niekoniecznie zwiększają prywatność. Można temu przeciwdziałać, instalując ekrany lub sadząc rośliny pnące w poprzek balustrady. Możesz również użyć szkła barwionego, które pomoże zachować prywatność, tworząc jednocześnie poczucie przestrzeni. A jeśli mieszkasz w obszarze, który jest podatny na ekstremalne warunki pogodowe, możesz zainstalować balustradę balkonową Juliet ze szklanymi panelami. Są one idealne dla balkonu, który otwiera się na zewnątrz, a jednocześnie zapewnia pewien stopień ochrony przed żywiołami.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie kwiaty pomarańczowe są dobre na balkon?
Czytaj Dalej

Jakie kwiaty pomarańczowe są dobre na balkon?

Jeśli chcesz uprawiać rośliny na swoim balkonie, możesz użyć kwiatu pomarańczy. Kwiaty pomarańczowe są mrozoodporne, dobrze rozwijają się…
Jak wykończyć balkon od dołu
Czytaj Dalej

Jak wykończyć balkon od dołu

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować drzwi na balkon, czy po prostu chcesz mieć do niego prosty dostęp…