Szklane balustrady do domu – trend nowoczesnych domów

Balustrada szklana to element architektoniczny, który zabezpiecza otwarte przestrzenie na wysokościach. Spotkamy je przy schodach, na balkonach, tarasach lub loggiach. Szklane balustrady wyróżniają się nowoczesnym designem, dlatego często uwzględnia się je w budynkach użyteczności publicznej.

Szkło to synonim elegancji i nowoczesnego minimalizmu, dlatego balustrada z tego materiału staje się stylowym i wyszukanym elementem wnętrza, i nie tylko. Balustrady szklane mogą znajdować się także na zewnątrz – właściwości szkła wykorzystywanego do tworzenia balustrad sprawiają, że materiał jest odporny na wszelakie warunki atmosferyczne. Co więcej, balustrady szklane są łatwe w konserwacji i utrzymywaniu czystości na powierzchni tafli. Szkło funkcjonuje tak samo jak ono – jest łatwe do przetarcia, dzięki czemu produkt zapewnia estetyczny wygląd balustrady przez długi czas.

Z czego wykonuje się szklane balustrady?

Płyty szklane, z których wykonuje się balustrady, są zazwyczaj hartowane i laminowane. Szklane szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego doskonale sprawdza się w przestrzeniach publicznych, takich jak muzea, biura czy centra handlowe. Wytrzymałość szkła to gwarancja bezpieczeństwa – rozbicie się szkła przy odpowiednim użytkowaniu jest wręcz niemożliwe. Przed zakupem warto sprawdzić dokładne parametry szkła produkowanego u wybranego producenta. Przykładowo, producent wyrobów szklanych MPJ Glass oferuje balustrady z pojedynczego szkła hartowanego o grubości 2 mm oraz podwójną szybę hartowaną o grubości 6 mm/8mm/10 mm/12 mm, wszystkich przypadkach z poczwórną laminacją foliową. Grubość i sposób wykończenia jest zależna od preferencji klienta. Im grubsze szkło i laminacja, tym bezpieczniejszy jest to wybór. 

Interesujące treści:  Bezpłatne bilety na targi Warsaw Build!

Gdzie kupić szklane balustrady?

Wcześniej wspomniany producent MPJ Glass oferuje szeroki katalog wyrobów szklanych, które doskonale uzupełniają nowoczesne projekty wnętrz. Firma specjalizuje się nie tylko w tworzeniu produktów, ale także jej instalacji. Balustrady szklane to jedna z popularniejszych pozycji w ofercie sklepu – cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno klientów prywatnych, jak i marek tworzących przestrzeń dla szerszego grona odbiorców. Jeśli chcesz zamówić szklaną balustradę do domu lub biura, koniecznie skontaktuj się z działem ofert MPJ Glass. Zespół odpowie na wszelkie Twoje pytania i pomoże wybrać najlepsze szklane rozwiązanie do Twojego wnętrza. 

Interesujące treści:  Pompy ciepła - tanie ogrzewanie domu i firmy

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Wybór odpowiedniego materiału budowlanego
Czytaj Dalej

Wybór odpowiedniego materiału budowlanego

W dzisiejszym dynamicznym świecie budownictwa wybór odpowiednich materiałów ma kluczowe znaczenie dla trwałości, wydajności i estetyki projektu. Z…