Jaką szafę metalową wybrać do garażu

Jaką szafę metalową wybrać do garażu

Podczas gdy masowo produkowane szafy drewniane mogą wyglądać dobrze, są one jedynie gloryfikowanymi szafami. Szczególnie biorąc pod uwagę, że są one narażone na wiele nadużyć, te szafy w końcu zacznie wykazywać oznaki zużycia. Nie tylko jest wykończenie na tych szafkach nie scuff-proof, ale również nie będzie chronić przed promieniami UV, wody, chemikaliów lub ekstremalnych temperatur. W tym artykule poznamy kilka zalet metalowych szaf do garażu.

Stal jest mocniejsza niż aluminium

Jeśli chodzi o wykonanie szaf garażowych, stal jest bardziej wytrzymała niż aluminium. Ogólnie rzecz biorąc, szafy garażowe są wykonane ze stali o grubości 20 do 24. Tańsze modele mają tendencję do używania cieńszej stali, ale można uzyskać mocniejsze szafy garażowe ze stali o grubości w zakresie 20-24. Czy stal jest lepszym wyborem dla szafy garażowej zależy od budżetu i tego, co chcesz. Następnie ponownie, zawsze można zdecydować się na aluminium, jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu trochę więcej.

Pomimo faktu, że aluminium jest lżejsze, stal jest lepszym wyborem dla szaf garażowych. Oba metale mają taką samą wytrzymałość, ale stal jest bardziej trwała i odporna na wgniecenia i odkształcenia. Aluminium jest jedną trzecią wagi stali, więc ma lepszy stosunek wytrzymałości do wagi. Różnica pomiędzy stalą a aluminium jest mierzona w wytrzymałości właściwej, czyli w kilowatach na kilogram. Aluminium jest mniej podatne na wypaczenia lub deformacje niż stal, a także będzie trwalsze.

Daje więcej miejsca do przechowywania

Garaże są idealne do przechowywania sezonowej odzieży i sprzętu outdoorowego. Garażowe przechowywanie uwolni również miejsce na walizki i sezonową odzież. Te garażowe rozwiązania magazynowe będą również łatwo dostępne z wnętrza domu. Czy jesteś fanatykiem sportu lub domatorem, docenisz więcej miejsca w garażu. Możesz przechowywać cały swój zimowy sprzęt, w tym ciężkie zimowe płaszcze i różnorodne meble zewnętrzne.

Jest bardziej przystępny niż plastikowy

Plastikowe szafy są niedrogą opcją dla tymczasowego przechowywania w garażu. Są idealne dla odzieży sezonowej i są dostępne zarówno w modelach wiszących, jak i wolnostojących. Jeśli wybierzesz jednostkę wiszącą, upewnij się, że ma trwałe haki i mocną metalową lub plastikową ramę. Wolnostojąca jednostka powinna mieć wytrzymałe koła lub kółka dla łatwej mobilności. Zarówno plastikowe, jak i metalowe szafy są idealne do przechowywania w garażu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Aranżacja szafy w stylu vintage
Czytaj Dalej

Aranżacja szafy w stylu vintage

Aby uzyskać najlepszy wygląd z garderoby w stylu vintage, staraj się wybierać ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów.…
Do której sypialni pasuje biała szafa?
Czytaj Dalej

Do której sypialni pasuje biała szafa?

Biała szafa może sprawdzić się w wielu różnych stylach sypialni, a może wyróżniać się nieco bardziej, jeśli jest…
Jaką szafę wybrać do garażu podziemnego
Czytaj Dalej

Jaką szafę wybrać do garażu podziemnego

Jeśli szukasz rozwiązań do przechowywania dla swojego garażu, jest kilka rzeczy do rozważenia. Nie tylko można przechowywać przedmioty…
Jaką szafę wybrać do pokoju dziecka?
Czytaj Dalej

Jaką szafę wybrać do pokoju dziecka?

Niezależnie od tego, czy urządzasz pokój dziecięcy dla swojego pierworodnego, czy po prostu potrzebujesz nowych mebli, wybór odpowiedniej…