Jaką szafę wybrać do małej kuchni?

Jaką szafę wybrać do małej kuchni?

Jaką szafę wybrać do małej kuchni? To zależy od przestrzeni i potrzeb. Pancerki, szafy narożne i szafy wnękowe mają swoje zalety i wady. Ten artykuł wyjaśni zalety i wady każdego z nich. Zakup odpowiednich mebli do małej kuchni może pomóc Ci osiągnąć stylowy wygląd bez zajmowania cennej przestrzeni. Oto kilka sugestii:

Szafy narożne

Pierwszym krokiem w zakupie szaf narożnych do małych kuchni jest określenie, z jaką ilością miejsca masz do pracy. Niektóre szafy są znacznie większe niż inne i mogą nie mieć wystarczająco dużo miejsca na wszystko, czego potrzebujesz. Musisz również upewnić się, że nie blokujesz żadnych głównych punktów wtykowych. Upewnij się, że sprawdzisz wszystkie urządzenia elektryczne przed zainstalowaniem szaf. Ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem i uzyskać niezbędną pomoc. Jeśli nie masz doświadczenia, aby zrobić to na własną rękę, zawsze możesz poprosić projektanta wnętrz o zalecenia.

Istnieje wiele różnych stylów dostępnych dla szaf narożnych. Możesz wybrać klasyczne kształty lub bardziej nowoczesne. Muszą one pasować do pomieszczenia tak ściśle, jak to tylko możliwe. Drewno jest dobrym materiałem dla tego typu kawałka i może być barwione lub lakierowane, aby dopasować resztę wystroju pokoju. Inne ozdoby mogą zawierać systemy lustrzane lub szkło. Niektóre szafy narożne do małych kuchni zawierają więcej niż jedną półkę, aby pomieścić wszystkie swoje niezbędne rzeczy.

Interesujące treści:  Czy szafa z lustrem do przedpokoju to dobry wybór?

Armoires

Prosta armoire w kuchni może służyć jako spiżarnia lub biurko i może zapewnić cenne przechowywanie. Możesz również użyć szafy w przedpokoju do przechowywania torebek, poczty i dużych płaszczy. Te szafki są również przydatne w przedpokoju, gdzie mogą służyć jako duży catchall lub mudroom. W razie potrzeby można wybrać szafę z dwoma oddzielnymi drzwiami.

Szafa ze szklanymi drzwiami może służyć jako atrakcyjna ekspozycja zastawy stołowej. Może też służyć jako miejsce do przechowywania innych przedmiotów, takich jak garnki i patelnie. Wiele armatur ze szklanymi drzwiami może eksponować zastawę obiadową, a inne mogą ukrywać urządzenia i służyć jako miejsce do przechowywania innych przedmiotów. Można je również przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego, ponieważ są mobilne. Armoires dla małej kuchni mają również wiele zastosowań poza kuchnią. Mogą one dodać wizualne zainteresowanie i praktyczne udogodnienia do apartamentów hotelowych, biur wykonawczych i sal konferencyjnych. Mogą również wyeliminować potrzebę posiadania oddzielnej kuchni w pokoju wypoczynkowym.

Szafy do zabudowy

Małe kuchnie dojrzały do tego, by mieć spiżarnię lub szafę do zabudowy. Podczas gdy tradycyjna szafa będzie działać, będziesz szczęśliwszy, jeśli możesz zainstalować szafki w stylu błotnika. Te szafki oferują więcej pionowego przechowywania i są łatwiejsze do znalezienia często używanych przedmiotów. Inny bonus: mudroom styl cubbies są bardziej dostępne niż tradycyjna szafa. Dzieci raczej nie będą wieszać swoich kurtek na wieszakach, więc możesz je trzymać z dala od podłogi.

Interesujące treści:  Jaką szafę wybrać do garażu podziemnego

Jeśli przestrzeń jest na wagę złota, rozważ dodanie spiżarni. Pozwoli Ci to na przechowywanie mniej używanych gadżetów kuchennych w wyższych szafkach. Dodatkowo możesz zainstalować półki, aby zwiększyć ilość powierzchni. Te półki nie zawsze są wystarczająco wysokie, aby utrzymać wyższe urządzenia, ale mogą zrobić miejsce dla podstawowych urządzeń, takich jak blendery i zapasowe rolki ręczników papierowych. Dodanie drzwi i schowków pomoże utrzymać przedmioty zorganizowane i wizualnie przyjemne.

Armoires with hanging shelves

Dodanie półek to świetny sposób na zmaksymalizowanie przestrzeni do przechowywania. Możesz przechowywać swoje przybory do pieczenia na górnych półkach, a przedmioty, których używasz rzadziej, przenieść na niższe. Użyj przezroczystych kanistrów do przechowywania podstawowych składników, których często używasz, a inne przedmioty zorganizuj według kategorii. Następnie, można łatwo zobaczyć wszystko, czego potrzebujesz bez przesiewania przez cały armoire. Niektóre z nich posiadają nawet magnetyczne listwy lub haki do montażu na półkach, które ułatwiają przechowywanie przedmiotów.

Armoires to świetny sposób na uporządkowanie ubrań i akcesoriów. Zazwyczaj posiadają dwoje drzwi, dzięki czemu świetnie nadają się do utrzymania porządku i organizacji ubrań. Można w nich również przechowywać książki i albumy rodzinne. Możesz również kupić taką z przeszklonymi drzwiami, aby wyświetlić rodzinne trofea i pamiątki. Można również znaleźć armoires z wiszącymi półkami dla małej kuchni w stylu tradycyjnej armoire. Istnieje wiele opcji do wyboru, ale to tylko kilka z nich.

Interesujące treści:  Jakie kolory ścian wybrać do szarej ściany w hallu?

Przechowywanie na drabinie

Jeśli szukasz rozwiązania do przechowywania w małej szafie kuchennej, rozważ dodanie drabiny. Ten użyteczny i wszechstronny mebel może być dostosowany do różnych celów i może być umieszczony wszędzie tam, gdzie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Możesz kupić gotową drabinę lub DIY jeden, w zależności od potrzeb i budżetu. Możesz nawet stworzyć własną, używając materiałów, które już masz wokół domu. Oto kilka świetnych pomysłów na wykorzystanie drabiny w małej szafie kuchennej.

Innym pomysłem jest użycie drabiny jako uchwytu na ręczniki. Kiedy jest używana pionowo, drabina będzie wyglądać jeszcze bardziej unikalnie. Można ją również wykorzystać jako regał. Możesz użyć podwójnej drabiny jako półki ekspozycyjnej, dzięki czemu będziesz mógł zaprezentować swoją kolekcję butów, ogródek ziołowy i inne. Możesz również powiesić małą drabinę nad wyspą kuchenną. Wtedy możesz ją wykorzystać do powieszenia koszyków lub wyeksponowania swojej kolekcji przedmiotów kuchennych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki zestaw z szafą wybrać do sali?
Czytaj Dalej

Jaki zestaw z szafą wybrać do sali?

Wybór szafy do zabudowy do przedpokoju może być zniechęcającym zadaniem – jest tyle różnych typów, stylów i kolorów…
Jak zrobić szafę w ścianie
Czytaj Dalej

Jak zrobić szafę w ścianie

Zanim zaczniesz konstruować szafę, powinieneś zrobić wstępny szkic. Na podstawie tego szkicu można wytyczyć różne warianty rozmieszczenia i…