Czy szafa do zabudowy w kuchni to dobry wybór?

Czy szafa do zabudowy w kuchni to dobry wybór?

Dodanie wbudowanej szafy w kuchni jest niedrogim projektem renowacyjnym, ale skąd możesz mieć pewność, że będzie dobrze działać? W tym artykule omówimy koszty, projekt i funkcjonalność tego typu renowacji. To pomoże Ci podjąć świadomą decyzję o najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Da Ci również kilka pomysłów, jak zaoszczędzić pieniądze podczas budowania nowej szafy w kuchni.

Affordable renovations

Jeśli chcesz, aby wbudowana szafa w kuchni była bardziej stylowa i funkcjonalna, możesz wykorzystać szereg materiałów z drugiej ręki. Możesz sprawdzić Habitat for Humanity ReStore pod kątem materiałów, takich jak płytki, lady, szafki i sprzęt. Możesz również szukać materiałów używanych na eBayu lub Craigslist, a nawet znaleźć freebies z lokalnych grup Freecycle. Pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić jakość używanych przedmiotów.

Funkcjonalność

Kiedy szukasz wbudowanej szafy do kuchni, będziesz miał wiele opcji do rozważenia. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że te szafy są najpierw przymocowane do ściany. Oznacza to, że drzwi nie zostaną porysowane lub uszkodzone przez dzieci. Mają również niepomalowane drzwi dla celów bezpieczeństwa. Wreszcie, należy wybrać jednostkę z solidnymi nogami dla dodatkowego wsparcia i estetyki projektu.

Interesujące treści:  Czy szafa skośna jest dobra do pokoju dziecka?

Koszt

Kiedy myślisz o zakupie wbudowanej szafy do kuchni, istnieje kilka czynników do rozważenia. Materiały i rzadkość użytego drewna wpłyną na koszt. Importowane drewno będzie kosztować więcej niż lokalne drewno. Inne czynniki, które wpływają na koszt to projekt i używane półki. Niestandardowe mocowania zwiększą koszt, jak również. Oto przewodnik po poszukiwaniu cen dla Twojej nowej garderoby.

Gotowe szafy są najmniej kosztowne i są gotowe do użycia. Są one zazwyczaj wykonane ze sklejki lub melaminy i kosztują od 1500 do 3500 dolarów. Semi-customized szafy są opcją średniej klasy i są wykonane z niestandardowych półek i opraw oświetleniowych. Są one droższe niż wstępnie zbudowane opcje. Zawsze należy porównać koszty przed wyborem konkretnej opcji. Jeśli chcesz mieć szafę zbudowaną na zamówienie, musisz wziąć pod uwagę koszt materiałów i robocizny.

Opcje projektowe

Jednym z najważniejszych elementów w kuchni jest szafa kuchenna. Sama szafa tworzy całą atmosferę pomieszczenia. Istnieje wiele opcji projektowych do wyboru, jeśli chodzi o tworzenie szafy w kuchni. Niektóre projekty mogą być otwierane za pomocą systemu magnetycznego lub za pomocą mechanizmów przesuwnych. Istnieje również kilka opcji przechowywania do rozważenia dla szafy kuchennej. Niezależnie od tego, co wybierzesz, istnieje kilka podstawowych rozważań, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas projektowania szafy do kuchni.

Interesujące treści:  Jaką szafę do sypialni z wnęką na telewizor wybrać?

Pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb w zakresie przechowywania. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz mieć dużą szafę, powinieneś rozważyć liczbę wieszaków i szuflad, których będziesz potrzebował. Poza liczbą wieszaków, powinieneś również rozważyć wielkość przestrzeni przeznaczonej na półki. Szafy z otwartymi koszami i drążkami do wieszania mogą być również wygodniejsze dla osób z ograniczoną przestrzenią. Można również zdecydować się na szafę z przezroczystymi drzwiami, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu do przestrzeni.

Koszt szafy do zabudowy

Istnieją dwa sposoby na obniżenie kosztu szafy do zabudowy w kuchni: Instalacja DIY i wynajęcie profesjonalnego stolarza. Jeśli możesz zbudować własną szafę, możesz zaoszczędzić setki, a nawet tysiące funtów. Należy jednak pamiętać, że błędy mogą skutkować poważnym bólem głowy, więc jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, by zrobić to samemu, możesz zdecydować się na to drugie rozwiązanie.

Interesujące treści:  Jakie kolory w sypialni dobrze komponują się z drewnianą szafą?

Materiały użyte do budowy szafy do zabudowy w kuchni mogą się znacznie różnić. Chociaż materiały wyższej jakości są bardziej trwałe i mają tendencję do wyższego wykończenia, mogą być kosztowne. Wybór materiału będzie w dużej mierze zależał od Twojego gustu. W przypadku podstawowej szafy możesz zdecydować się na płytę MDF o grubości trzech czwartych cala. Jeśli jednak szukasz droższej szafy, powinieneś zdecydować się na prawdziwe twarde drewno o grubości 3/4 cala.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaką nowoczesną szafę wybrać do salonu
Czytaj Dalej

Jaką nowoczesną szafę wybrać do salonu

Dzisiejsze trendy w aranżacji wnętrz coraz częściej skupiają się na maksymalizacji efektywności i estetyki przestrzeni salonu. Jednym z…
Jaką szafę wybrać do małego pokoju
Czytaj Dalej

Jaką szafę wybrać do małego pokoju

Jeśli przestrzeń w Twojej sypialni jest na wagę złota, mniejsza szafa będzie idealnym rozwiązaniem. Dopasowane szafy są niepraktyczne…
Jaką małą szafę do sypialni wybrać?
Czytaj Dalej

Jaką małą szafę do sypialni wybrać?

Możesz znaleźć wszystkie rodzaje małych szaf do sypialni, ale wybór jednego jest szczególnie ważny, jeśli pokój jest ograniczony…