Jakie kwiaty pomarańczowe są dobre na balkon?

Jakie kwiaty pomarańczowe są dobre na balkon?

Jeśli chcesz uprawiać rośliny na swoim balkonie, możesz użyć kwiatu pomarańczy. Kwiaty pomarańczowe są mrozoodporne, dobrze rozwijają się w strefach wzrostu od trzech do jedenastu stopni. Potrzebują także wilgotnej gleby, która jest dobrze zdrenowana, a poziom pH musi wynosić 6-7. Najlepiej uprawiać je w ogrodzie lub na podwórku, ponieważ dobrze rosną w tych warunkach. Pomarańczowe kwiaty mogą tolerować częściowy cień lub pełne słońce, ale nie przetrwają, jeśli będą nadmiernie podlewane.

Strelitzia

Jeśli szukasz jasnej, tropikalnej rośliny na balkon, rozważ Strelitzia nicola. Ta tropikalna roślina woli ciepłe, wilgotne środowisko, aby rosnąć i rozwijać się – Ten cytat został zaczerpnięty z serwisu ogrodopolis.pl. Jeśli masz mało miejsca, balkon jest idealnym miejscem do uprawy tej rośliny. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wymieszaj w proporcji 3:1 mieszankę kompostu z glebą i żwiru i upewnij się, że roślina ma odpowiednie otwory drenażowe.

Fuksja kalifornijska

Jeśli chcesz mieć roślinę, która będzie świetnie wyglądać na balkonie, fuksja kalifornijska jest doskonałym wyborem. Roślina ta rozwija się w pełnym słońcu i produkuje najwięcej kwiatów, jeśli posadzisz ją w pełnym słońcu. Fuksja kalifornijska jest odporna na suszę i nie wymaga dodatkowego podlewania w klimacie północnym i południowym. W południowych częściach Stanów Zjednoczonych, jednak roślina ta potrzebuje dodatkowej wody w okresie letnim. Może tolerować podlewanie raz lub dwa razy w miesiącu bez zagrożenia. Po kwitnieniu roślina ta jest nieco rozłożysta, więc przygotuj się na kilka splątań.

Interesujące treści:  Jaki kolor farby jest najlepszy na słoneczny balkon?

Dianthus

Jeśli szukasz pięknej rośliny kwitnącej na balkon, to dianthus jest doskonałym wyborem. Te piękne rośliny występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach – od miniaturowych, które tworzą schludną bryłę liści, do odmian olbrzymich, które mogą osiągnąć trzy stopy wysokości i nie mają prawie żadnych liści podstawowych. Jako byliny, rośliny dianthus tworzą gęste maty z liści. Czasami jednak w środku liści pojawia się martwa plama. Można temu zaradzić, przesadzając lub odcinając martwe liście i przesadzając całą roślinę.

Four O’Clock flower

Żywy kolor pomarańczowych kwiatów stanowi piękny dodatek do każdego ogrodu lub domu. Łączą w sobie energię czerwieni i żółci oraz symbolizują fascynację, sukces, pobudzenie i determinację. Kwiatem, który dobrze rośnie na balkonie lub w wiszącym koszu jest torebka damska, która kwitnie na pomarańczowo lub żółto. Pomarańczowe kwiaty są świetnymi roślinami domowymi, ale można je również sadzić na podwórku. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze pomarańczowe kwiaty na Twój balkon.

Interesujące treści:  Czym pomalować drewniany balkon, aby go odświeżyć

Lilia kalifornijska

Istnieją różne rodzaje lilii, które są odpowiednie dla balkonów i małych przestrzeni. Lilia kalifornijska jest popularnym wyborem, ponieważ wytwarza piękne, pachnące kwiaty, jest odporna na suszę i może wytrzymać różne temperatury. Szczególnie efektowne są lilie Sundrenched, których kwiaty mają lejkowaty kształt i ciemnoczerwone płatki. Są one łatwe w uprawie i nie wymagają konserwacji, a także stanowią jeden z najpiękniejszych rodzajów lilii na balkony.

Superbells Double Orange

Jeśli masz balkon, możesz zdecydować się na posadzenie kolorowego sukulenta, takiego jak Superbells Double Orange Calibrachoa. Ta roślina to energiczny rocznik lub bylina rosnąca w kopcach. Jej jasne kwiaty przyciągają kolibry i są idealne na balkon lub patio. Można ją uprawiać w pojemnikach lub wiszących koszach, a kwitnie do pierwszych silnych mrozów.

Interesujące treści:  Jak posprzątać balkon po przejęciu gołębi!

Jutrzenka

Jutrzenka dobrze rośnie w większości klimatów i jest łatwa w utrzymaniu. Preferują jasne, słoneczne miejsca. Wymagają co najmniej sześciu godzin słońca dziennie, ale mogą mieć nawet osiem. W gorące lato ich kwiaty są długie i piękne. Rośliny, które są zbyt małe do warunków balkonowych mogą nie zakwitnąć. Oto kilka wskazówek, jak uprawiać morning glories. Aby zapewnić im zdrowy wzrost i kwitnienie, należy sadzić je w pojemnikach o wielkości trzech litrów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Z czego zrobić doniczkę na balkon
Czytaj Dalej

Z czego zrobić doniczkę na balkon

Jeśli chcesz, aby Twoje donice i pojemniki wyglądały świeżo, możesz poddać swoje stare donice i doniczki recyklingowi i…
Jak zrobić ogródek warzywny na balkonie
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogródek warzywny na balkonie

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, sadząc warzywa na balkonie. Większość warzyw potrzebuje sześciu godzin słońca każdego…