Z czego zrobić doniczkę na balkon

Z czego zrobić doniczkę na balkon

Jeśli chcesz, aby Twoje donice i pojemniki wyglądały świeżo, możesz poddać swoje stare donice i doniczki recyklingowi i ponownie wykorzystać je do uzyskania nowego wyglądu. Niezależnie od tego, czy jesteś w pośpiechu, czy po prostu chcesz zmiany scenerii, przekonasz się, że rośliny balkonowe są nie tylko piękne, ale również niedrogie do zmiany. Plantatorzy na twoim balkonie muszą działać w każdym zakątku balkonu i sezonowo, co oznacza, że będziesz chciał użyć roślin, które są sezonowe i łatwe do zmiany.

Wisząca sadzarka Gracie Oaks

Dodanie odrobiny koloru do swojej przestrzeni zewnętrznej jest łatwe dzięki tej wiszącej sadzarce Gracie Oaks. Jego ciemnoszara zewnętrzna strona jest podkreślona przez liny, co nadaje mu rustykalny wygląd. Doniczka ma dwie 5,5-calowe donice, kapryśnego ptaka i 23-calowy łańcuch do zawieszenia. Można go kupić w sklepie Wayfair. Oprócz wiszących donic na zewnątrz, ten styl sprawdza się również we wnętrzach.

Wisząca sadzarka to idealny sposób na wykorzystanie pionowej przestrzeni na balkonie lub patio bez zajmowania cennego miejsca na patio lub pokładzie. Jego retro design jest zarówno stylowy, jak i funkcjonalny, i może pomieścić różne rośliny i kwiaty. Są one dostępne w kilku różnych rozmiarach i mogą być używane w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Poniżej wymieniono niektóre z najlepszych stylów dla krajobrazu od strony balkonu.

Interesujące treści:  Jaki grill bezdymny jest najlepszy na balkon?

Mandevilla

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem Mandevilli jako materiału na doniczkę na balkonie, dokonujesz mądrego wyboru. Ta wszechstronna roślina rośnie szybko i ma duże pąki kwiatowe, które zapewnią Twojemu balkonowi wybuch koloru w sezonie wiosennym. Może być również trenowana na obelisku, aby stworzyć smukłą roślinę. Mandevilla ma tendencję do wzrostu, ale można ją przycinać, aby stworzyć bardziej zwartą roślinę. W okresie zimowym mandevilla nie wymaga przycinania. Należy jednak pamiętać o obcinaniu martwych lub chorych gałęzi i częstym podlewaniu rośliny.

Jeśli wolisz tropikalny wygląd, mandevilla jest doskonałym wyborem. Ta wytrzymała roślina ma jasne kwiaty i nadaje tropikalny klimat. Chociaż nie jest odporna na zimno w wielu częściach Ameryki Północnej, można ją przenieść do domu na zimę. Mandevilla jest nie tylko piękną rośliną balkonową, ale także doskonałą rośliną domową. Potrzebuje ona jednak wsparcia, aby rosnąć i wyglądać jak najlepiej, dlatego warto zastosować dla niej jakiś rodzaj podpory. Dobrze sprawdzi się tkanina lub plastikowa siatka, można też zawiesić siatkę między dwoma palikami.

Interesujące treści:  Na czym opiera się balkon?

Heuchera

Jednym z najłatwiejszych kwiatów do uprawy w doniczce jest heuchera. Heuchery świetnie nadają się do ogrodów nadmorskich. Nie lubią jednak ciężkiej, wilgotnej gleby. Gleba zbyt piaszczysta nie będzie odpowiednia dla heuchery, może nawet zgnić. Aby poprawić warunki uprawy, należy dodać do gleby materii organicznej. Ważne jest również, aby nie przechowywać rośliny zbyt długo w wilgotnym miejscu.

Heuchery potrzebują jasnego, słonecznego stanowiska, ale tolerują częściowy cień. Najlepiej radzą sobie w doniczkach tej samej wielkości co sama roślina. Można je jednak uprawiać także w mniejszych donicach i stosować jako rośliny wypełniające w większych pojemnikach mieszanych. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, upewnij się, że donica jest wykonana z materiału, który nie zamarza.

Interesujące treści:  Jak zrobić ogródek warzywny na balkonie

Zielona trawa na balkonie lub tarasie?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są trawniki na balkonie. Rozwiązanie to oczywiście nie jest dla wszystkich – trzeba mieć odpowiednią przestrzeń i warunki. Ostatnio takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w przypadku tzw. zielonych dachów, z których korzystają mieszkańcy bloków. Idealna do tych celów jest trawa w rolkach, o którą – niestety – również należy dbać. Nie jest to jednak proces tak długotrwały i skomplikowany jak w przypadku trawników tradycyjnych. Najczęściej producenci rolek dają nam wszelkie wskazówki, radzą w wielu przypadkach i dają odpowiedzi na wiele pytań – np. dlaczego trawa żółknie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wykończyć balkon od dołu
Czytaj Dalej

Jak wykończyć balkon od dołu

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować drzwi na balkon, czy po prostu chcesz mieć do niego prosty dostęp…
Jak ocieplić balkon
Czytaj Dalej

Jak ocieplić balkon

Najlepszym sposobem na ocieplenie balkonu jest zastosowanie gołych ścian i dachu. Nie należy stosować keramzytu ani innych materiałów,…