Jak oddzielić balkon od sąsiada

Jak oddzielić balkon od sąsiada

Jeśli chcesz oddzielić swój balkon od sąsiada, masz kilka możliwości. Niektóre bloki mieszkalne ograniczają Cię przed ogrodzeniem lub użyciem przegród balkonowych. Rośliny, zasłony z koralików i ekrany z tkanin mogą zapewnić separację, której potrzebujesz. Możesz również użyć drewnianych przegród balkonowych, aby zablokować dużo światła. Niezależnie od wyboru, ważne jest, aby pomyśleć o przestrzeni balkonu przed zainstalowaniem czegokolwiek.

Drewniane przegrody balkonowe blokują dużo światła

Istnieje kilka rodzajów przegród balkonowych. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, możesz wybrać drewnianą kratkę, która blokuje dużo światła, lub możesz zdecydować się na solidny drewniany płot. Drewniane kratki i przegrody są tanie i łatwe w montażu. Blokują jednak dużo światła i wymagają regularnej konserwacji.

Zasłony z koralików

Jeśli mieszkasz w dużym budynku mieszkalnym bez okien lub balkonu, możesz zrobić własne zasłony z koralików. Możesz kupić te zasłony w różnych kolorach i stylach lub zrobić je samodzielnie. Wielką rzeczą o koralikowych zasłonach jest to, że można je dostosować do każdego okna lub drzwi. Możesz również wybrać kształt i rozmiar koralików, aby stworzyć niestandardową zasłonę.

Aby uzyskać niedrogie i adaptowalne rozwiązanie prywatności, możesz użyć zasłon z koralików lub ekranów z tkaniny. Możesz podciągnąć panele do góry podczas spotkań towarzyskich lub zwinąć je, gdy chcesz poczuć się bardziej prywatnie. Te tymczasowe zabiegi okienne są niedrogie, ale nie oferują znaczącej prywatności. Najbardziej wszechstronne leczenie okna można wybrać jest kombinacja ekranów tkaniny i koralikami zasłony. Połączenie obu może sprawić, że Twój balkon będzie wyglądał bardziej prywatnie i elegancko.

Kiedy robisz swoje własne zasłony z koralików, możesz użyć do nich prawie każdego materiału. Jako koraliki do zasłon można wykorzystać biżuterię kostiumową. Możesz również wybrać przezroczyste kolorowe koraliki szklane. Do wykonania splotów możesz też użyć koralików z 2 otworami. Koraliki mogą mieć dowolny kolor, w tym neonowe kolory. Używanie kolorowego sznurka to zabawny sposób na oddzielenie balkonu od sąsiada. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę wyjątkowy wygląd swojego balkonu, rozważ zakup ręcznie robionych zasłon.

Interesujące treści:  Jakie mogą być meble ze schowkiem na balkon?

Zasłony z koralików są również świetne do blokowania światła słonecznego i zapewnienia prywatności balkonu. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić zasady obowiązujące w budynku przed zakupem ekranu prywatności. Niektóre budynki mieszkalne nie pozwalają na wolnostojące zabiegi okienne. Dlatego może być konieczne znalezienie wolnostojących rozwiązań prywatności, aby chronić swoją przestrzeń. Ważne jest, aby wyważyć obie opcje. Dekorując balkon, pamiętaj, aby rozważyć widok, prywatność i swój budżet.

Ekrany tkaninowe

Ekran tkaninowy może pomóc Ci stworzyć własną prywatność, jeśli chcesz, aby Twój balkon był wolny od wścibskich oczu. Istnieje wiele opcji ekranów prywatności, od zasłon z koralików po bambus lub drewno. Ekrany bambusowe i drewniane są zarówno trwałe, jak i niedrogie. Pięknym sposobem na stworzenie własnej prywatności na balkonie jest użycie stojaka na rośliny. Stojak na rośliny z wysokimi, bujnymi roślinami może zapewnić prywatność, a jednocześnie pozwala zobaczyć sąsiada. Naturalny płot z trzciny może być również używany, ale nie jest tak mocny jak stojak na rośliny. Pamiętaj, aby przymocować ekran do konstrukcji szyny balkonowej, jeśli to możliwe. Alternatywnie możesz użyć tkaniny lnianej. Ta opcja zapewni Ci bardziej naturalny wygląd i odczucia.

Jeśli nie masz czasu na budowę ściany balkonowej, możesz użyć tkaniny sari do udrapowania balkonu. Zwiąż krawędzie, aby stworzyć prywatny obszar. Tkanina sari jest lekka i delikatna, dobrze komponuje się ze świecami lub kwiatami doniczkowymi. Chociaż nie zasłania ona widoku tak bardzo jak gobelin lub ściana balkonowa, zniechęca do wścibstwa, wpuszczając jednocześnie dużo światła.

Interesujące treści:  Wybór odpowiedniego rodzaju farby do malowania balkonu

Parawan z tkaniny może również pomóc w stworzeniu bardzo dekoracyjnej przegrody na wspólnym balkonie. Są one dostępne w wielu różnych wzorach, więc na pewno znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego stylu i preferencji. Wiele ekranów można łatwo dostosować lub usunąć, gdy pożądana jest tymczasowa prywatność. Ekrany tkaninowe nie zawsze są najlepszym wyborem dla prywatności balkonu, ponieważ nie trwają długo w złej pogodzie, są trudne do czyszczenia i nie zapewniają wiele bariery dźwiękowej.

Rośliny

Jeśli chcesz stworzyć ekran prywatności dla swojego balkonu, rozważ uprawę na nim wysokich roślin doniczkowych. Wysokie, bujne rośliny o różnych stylach ulistnienia tworzą skuteczny ekran. Należy jednak wziąć pod uwagę możliwość przewrócenia roślin przez wiatr, który pozostawi na balkonie bałagan. Wybierz donice wykonane z włókna szklanego, ponieważ są one mniej narażone na złamanie w przypadku przewrócenia.

Liściaste drzewa cieniujące mogą rosnąć od pięciu do 15 metrów wysokości, co może zasłaniać widok na sąsiada. Popularnym drzewem cieniującym jest tawuła chińska, która dorasta do sześciu metrów. To szybko rosnące drzewo zapewnia cień w lecie, ale pozwala słońcu wejść w zimie, zmniejszając prywatność. Jeśli chcesz mieć bardziej tymczasowe rozwiązanie, rozważ uprawę rodzimego liliputa.

Pochłaniacze dymu

Jeśli mieszkasz w budynku kondominium bez okien lub na balkonie, możesz potrzebować pochłaniacza dymu. Pochłaniacze dymu mają wiele zalet, w tym poprawiają jakość powietrza i komfort Twojego mieszkania. Możesz również być w stanie wskazać projektanta budynku jako współoskarżonego w procesie o uciążliwości. Oto kilka wskazówek, jak zainstalować pochłaniacze dymu na swoim balkonie.

Interesujące treści:  Jak zrobić próg na balkonie

Po pierwsze, zmień swoje zachowanie. Jeśli pracujesz w domu, spróbuj pracować w innym budynku lub w kawiarni. Staraj się unikać palenia wewnątrz w ciągu dnia. Podobnie nie narażaj pracowników na kontakt z dymem podczas pracy. Wtedy nie będziesz musiał się martwić, że jesteś narażony na zapachy. Na koniec ubierz się odpowiednio do pogody – nikt nie chce czuć zapachu dymu papierosowego czy kurzu. Dymożercy na balkonie są bardziej skłonni do aktywności wczesnym rankiem i późnym wieczorem.

Komercyjne pożeracze dymu są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Najlepsze z nich mają wyższe CFM (Cubic Feet-Per-Minute) i szybko usuwają substancje rakotwórcze i dym gazowy z powietrza w pomieszczeniach. Pochłaniacze dymu mogą również filtrować sierść i pozostałości po zwierzętach domowych. Domowe pochłaniacze dymu są zazwyczaj tańsze i bardziej przenośne. W przeciwieństwie do urządzeń komercyjnych, domowe pochłaniacze dymu mają umiarkowane oceny MERV i są cichsze.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak urządzić mały basen na balkonie
Czytaj Dalej

Jak urządzić mały basen na balkonie

Jeśli masz balkon, być może zastanawiasz się, jak urządzić mały basen. Przede wszystkim musisz sprawdzić umowę najmu i…
Aranżacje do dekoracji dużego balkonu
Czytaj Dalej

Aranżacje do dekoracji dużego balkonu

Jeśli mieszkasz w przestronnym mieszkaniu, możliwości dekoracji dużego balkonu są niemal nieograniczone. Oto niektóre z opcji, które masz:…