Jakie kwiaty pasują na okno wychodzące na południe?

Jakie kwiaty pasują na okno wychodzące na południe?

Jeśli masz okno skierowane na południe, najlepszymi kwiatami do uprawy na oknie są sukulenty i kaktusy. Większość roślin tropikalnych i domowych wymaga jasnego światła, aby dobrze się rozwijać. Będą również korzystać z niewielkiej ochrony przed południowym słońcem. Aby wybrać najlepsze kwiaty na okno, rozważ następujące kwestie:

Palma Areca

Rośliny takie jak palmy Areca dobrze rozwijają się w jasnym świetle pośrednim, ale potrzebują również dobrego drenażu. Należy je umieścić na słonecznym oknie w odległości co najmniej 5 stóp. Podlewaj roślinę codziennie, ale nie przesadzaj z ilością wody. Upewnij się, że donica ma otwory drenażowe. Codziennie usuwaj nadmiar wody i utrzymuj glebę wilgotną, ale nie mokrą. Jeśli gleba będzie zbyt sucha, roślina może umrzeć.

Geranium

Jeśli próbujesz znaleźć miejsce w swoim domu, w którym możesz uprawiać pelargonie, spróbuj wybrać okno wychodzące na południe. Kwiaty te nie są odporne na mroźne zimy i potrzebują jasnego, pośredniego światła, aby dobrze się rozwijać. Jednakże, będą one rozwijać się w pomieszczeniach zamkniętych, jeśli dostaną wystarczająco dużo słońca w ciągu dnia. Geranium dobrze rozwijają się w jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Powinny być uprawiane w doniczkach z otworami drenażowymi i dobrze przepuszczającą wodę mieszanką.

Interesujące treści:  Koszt zakupu rolety mahoniowej lub cedrowej

Jaśmin

Większość ludzi kojarzy jaśmin jako krzew do uprawy na zewnątrz, ale jeśli chcielibyście uprawiać go w domu, to roślina ta jest łatwa w pielęgnacji, tania w zakupie i powtarzająca kwitnienie. Jedyną wadą jaśminu jest zapach – nie jest on przyjemny! Jeśli masz okno wychodzące na południe, masz szczęście – jaśmin uwielbia jasne światło i pasuje do niego jak ulał!

Aloes

Jeśli chcesz, aby Twoja roślina miała dużo słońca, powinieneś przenieść ją do okna wychodzącego na południe. Roślina jest przystosowana do tego miejsca, więc będzie rosła równomiernie. Jeśli uprawiasz ją w oknie północnym, będziesz musiał obracać ją co miesiąc, aby zapewnić jej odpowiednią ilość światła słonecznego. Jeśli nie masz okna południowego, możesz przenieść ją do okna północnego.

Kaktusy

Rośliny o jasnym świetle najlepiej umieszczać w pobliżu okien. Ogólnie rzecz biorąc, preferują one okna skierowane na południe. Można jednak wypróbować inne rośliny ustawione przy oknach. Jeśli masz rośliny tropikalne, możesz wybrać okno skierowane na zachód. Rośliny, które nie wymagają pełnego słońca mogą być umieszczone w oknach wschodnich. Nie należy jednak sadzić roślin tropikalnych zbyt blisko okien południowych, ponieważ nie otrzymają one maksymalnej ilości światła słonecznego i ciepła.

Interesujące treści:  Co zrobić, gdy mamy w domu lśniące okno

Sukulenty

Jeśli Twój dom ma okno wychodzące na południe, sukulenty będą tam kwitły. Ich mniejsze liście są idealne dla tego obszaru. Jeśli nie masz okna skierowanego na południe, rozważ zakup kaktusa. Rośliny te znane są ze swojej odporności na suszę i wymagają niewielkiej ilości wody. W rzeczywistości rozwijają się w słabej glebie i dobrze radzą sobie w słabym świetle. Aby uprawiać sukulenty, należy wybrać słoneczne miejsce z dużą ilością naturalnego światła.

Rośliny liściaste

Jeśli masz w domu okno wychodzące na południe, możesz dodać kilka tropikalnych i lubiących słońce roślin liściastych. Rośliny te dobrze rozwijają się w miejscach o jasnym świetle, ale potrzebują ochrony przed promieniami słonecznymi w środku dnia. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci znaleźć roślinę, która będzie rosła w tym obszarze. Możesz być zaskoczony tym, co znajdziesz! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niektórych wspaniałych opcjach sadzenia w oknach skierowanych na południe.

Interesujące treści:  Przykłady wnętrz, do których pasuje szkło matowe

Purpurowe serce

Roślina o purpurowym sercu może dobrze rozwijać się na południowym oknie. Rośliny te wymagają lekkiej, dobrze przepuszczającej wodę gleby, mchu torfowego, kompostu i jasnego, pośredniego światła słonecznego. Potrzebują temperatury w zakresie od 46 do 79 stopni Fahrenheita z wilgotnością względną od 40 do 50%. Wymagają regularnego podlewania i zrównoważonego nawozu. Rośliny te rosną przez cały rok w strefach klimatycznych USDA od 7 do 10.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wyciszyć okno dachowe przed deszczem
Czytaj Dalej

Jak wyciszyć okno dachowe przed deszczem

Dźwięk deszczu na oknie może być uspokajający, ale jeśli chodzi o okno dachowe, hałas może stać się zgrzytający.…
Jak oczyścić okno plastikowe z kleju
Czytaj Dalej

Jak oczyścić okno plastikowe z kleju

Czasami może się zdarzyć, że do okna przykleiły się pozostałości po naklejkach i chciałbyś je usunąć. Możesz użyć…