Jak zapobiec wchodzeniu pająków przez okno

Jak zapobiec wchodzeniu pająków przez okno

Aby powstrzymać pająki od przechodzenia przez okno, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Na przykład, regularne czyszczenie okien jest doskonałym sposobem na ich odstraszenie. Możesz również użyć olejków eterycznych, mięty pieprzowej, szyszek i odkurzacza do pajęczyn, aby je odstraszyć. Poniżej przedstawiono niektóre z bardziej popularnych metod, aby utrzymać pająki z dala od okien. Pamiętaj jednak, że metody te nie gwarantują, że Twoje okna będą całkowicie wolne od pająków.

Regularne czyszczenie zapobiega przechodzeniu pająków przez okno

Jednym z najczęstszych punktów wejścia dla pająków jest okno. Utrzymywanie okien w czystości i bez kurzu to jeden ze sposobów na utrzymanie ich z dala od nich. Aby pozbyć się pajęczyn, spryskaj je wodą lub użyj rolki do usuwania kłaczków. Pająki uwielbiają wilgotne miejsca, więc ich regularne czyszczenie sprawi, że nie będą chciały wracać. Dobrym rozwiązaniem jest odkurzanie za pomocą szczelinówki, ale możesz też użyć wody.

Jeśli wolisz nie używać środków chemicznych, naturalnym repelentem są olejki eteryczne z mięty pieprzowej. Ten olejek eteryczny jest dostępny wszędzie i jest bardzo skuteczny w odstraszaniu pająków. Możesz użyć sprayu na okno lub meble, a nawet spryskać nim zasłony, aby nie wracały. Mięta pieprzowa jest silnym zapachem i jest bardzo skuteczna w odstraszaniu pająków. Aby się ich całkowicie pozbyć, utrzymuj regularnie czyste i odkażone okna.

Jeśli nie masz środka do czyszczenia okien, możesz zrobić własny, mieszając jedną część octu z jedną częścią wody i spryskując obszar w pobliżu pajęczyny. Takie postępowanie również zabije pająki. Poza tym pozostawi Twoją ramę okienną wyglądającą czysto i pachnącą jak ekspert od obróbki drewna. Warto również regularnie czyścić ramy okienne i ekrany, aby zapobiec przedostawaniu się pająków do domu.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Jeśli masz dość irytujących, pełzających pająków wdzierających się do Twojego domu, możesz spróbować olejku eterycznego z mięty pieprzowej, aby zapobiec przedostawaniu się pająków przez okno. Zapach mięty pieprzowej jest naturalnym repelentem, który pająki wydzielają, aby odstraszyć drapieżniki. Ten eteryczny olejek jest również skuteczny przeciwko myszom, które są przyciągane do jego silnego zapachu. Olejek z mięty pieprzowej można kupić w lokalnym sklepie. Jeśli to możliwe, wybierz czystą formę, ponieważ mięta pieprzowa może zanieczyścić plastik.

Interesujące treści:  Jak zrobić okno z plexi

Jeśli mięta pieprzowa nie jest dostępna w Twojej okolicy, możesz spróbować innych olejków eterycznych. Citronella, goździk i eukaliptus są skutecznymi środkami odstraszającymi owady. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej jest szczególnie skuteczny w odstraszaniu pająków i dobrze sprawdza się jako domowy spray. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej działa również dobrze w dyfuzorze olejków eterycznych.

Jeśli olejek eteryczny z mięty pieprzowej nie odstrasza pająków, spróbuj rozpylić go w pobliżu miejsc, w których się ukrywają, takich jak okna i ściany. Ten olejek zniechęci je do zbliżania się do okna, ale jeśli zobaczysz je po spryskaniu, prawdopodobnie właśnie znalazły inne miejsce do ukrycia. Aby upewnić się, że nie przyciągasz ich, powinieneś również oczyścić obszar wokół okien i drzwi i zamknąć wszelkie pęknięcia lub szczeliny w nich.

Conkers

Jedną z najstarszych bajek jest to, że kasztany odstraszają pająki. Z tego powodu wiele osób pozostawia je na gzymsach okiennych lub pod sofami. Naukowcy kwestionują jednak, czy jest to rzeczywiście prawda. Zawarta w tych orzechach saponina jest toksyczna dla owadów, ale odstraszająca dla pająków. Skoro tak, to dlaczego nie trzymać w pobliżu kilku szyszek?

Substancja chemiczna zawarta w kasztanach odstrasza pająki, więc rozrzucenie ich po domu może pomóc. Ważne jest również, aby trzymać kosz na śmieci jak najdalej od domu. Pająki lubią również zapach śmieci, dlatego warto przechowywać je poza zasięgiem wzroku. Możesz również umieścić kasztany lub szyszki w pobliżu okien, ponieważ są one również repelentami.

Odkurzacz do pajęczyn

Odkurzacz do pajęczyn to świetne narzędzie, którego możesz użyć, by powstrzymać pająki przed przedostaniem się przez okno. Jest on stworzony do wychwytywania pajęczyn, do których odkurzacz nie jest w stanie dotrzeć. Zanim zaczniesz sprzątać, upewnij się, że zabiłeś wszystkie pająki, które mogły zbudować gniazda w pajęczynach. Jeśli Twój dom jest wyposażony w rurę z wężem, możesz jej użyć do wyczyszczenia szczelin wokół okna. Jeśli używasz odkurzacza do pajęczyn, powinieneś również użyć naturalnego zapachu, którego pająki mogą nie lubić.

Innym sposobem na utrzymanie pająków poza domem jest użycie sprayu na bazie neem. Wymieszaj dwie łyżki stołowe mydła do naczyń z uncją olejku neem. Spryskaj tą mieszanką okna i inne trudno dostępne miejsca, a następnie pozostaw spray do wyschnięcia. Pająki będą próbowały się ukryć, jeśli poczują zapach sprayu. Jeśli jednak nie masz sprayu na bazie neem, możesz użyć zwykłego odkurzacza do pajęczyn.

Interesujące treści:  Jakie wentylowane okno łazienkowe jest najlepsze do łazienki?

Odkurzacz do pajęczyn może być używany także do wymiatania pajęczyn w oknie. To przypominające miotłę narzędzie przydaje się również do strącania rurek błotnych i gniazd os papierowych. Istnieje wiele filmów online, które pokazują, jak używać pajęczyny prawidłowo. Tak więc, nie czuj się onieśmielony kupując odkurzacz do pajęczyn.

Blokowanie punktów wejścia

Pająki mogą dostać się do Twojego domu przez pęknięcia, otwory lub kratki wentylacyjne. Można je zatkać masą uszczelniającą lub siatką. Możesz również uszczelnić okna i drzwi, aby uniemożliwić pająkom wejście przez te otwory. Jeśli nie możesz całkowicie uszczelnić otworu, użyj środka odstraszającego pająki. Po uszczelnieniu otworów należy zająć się problemem swędzenia i dyskomfortu spowodowanego przez pająki.

Pierwszym krokiem jest uszczelnienie szczelin wokół okien, drzwi i elementów elektrycznych. Jeśli ekrany w oknach są rozerwane, pająki mogą mieć trudności z przejściem przez nie. Innym dobrym sposobem na zapobieganie przedostawaniu się pająków jest pokrycie ram okiennych drobną siatką. Możesz również przykryć kominy i otwory wentylacyjne drobną siatką, aby zapobiec inwazji pająków. Najlepiej robić to codziennie, aby mieć pewność, że żaden pająk nie wejdzie do okna.

Jeśli widziałeś odchody gryzoni i owady pełzające po ramach okiennych, szkodniki będą podążać za znakami do Twojego domu. Zablokowanie tych miejsc wełną stalową zapewni solidną blokadę, która jest wystarczająco trwała, aby przetrwać zimę. Wełna stalowa, której używasz powinna być średniej klasy – niższa klasa jest zbyt miękka, natomiast wyższa klasa wełny stalowej jest bardziej sztywna i trudniej będzie ją wetknąć w ciasne punkty wejścia.

Szyszki to doskonały środek odstraszający pająki

Podczas gdy niektórzy przysięgają na skuteczność szyszek jako środka odstraszającego pająki, inni odrzucają je jako zawodne. Aby nie dopuścić do osiedlenia się pająków w Twoim domu, umieść kilka szyszek w rogach lub na parapetach. Pamiętaj, aby przechowywać je w miejscu niedostępnym dla zwierząt domowych. Są one trujące dla psów i kotów. W ten sposób unikniesz ugryzienia przez pająki. A gdy zmienią się pory roku, możesz kupić spray przeciw pająkom wykonany z kasztanów, który jak wiadomo skutecznie odstrasza pająki.

Szyszki są doskonałym środkiem odstraszającym pająki, ponieważ zawierają gorzki w smaku związek chemiczny – saponinę. W rzeczywistości wiele dostępnych na rynku środków odstraszających owady zawiera wyciągi z roślin o dużej zawartości saponiny, takich jak kasztanowiec. Zapach saponiny powoduje dezorientację pająków i zniechęca je do składania jaj. Teoria szyszki działa również w przypadku innych rodzajów pająków.

Interesujące treści:  Co to jest okno francuskie?

Jedną z metod zapobiegania pająkom jest trzymanie jedzenia pod przykryciem lub zamkniętego w plastikowym pojemniku. Pozostawione jedzenie przyciąga owady i muchy, ale to nie działa w każdym domu. Inną dobrą radą jest zakrywanie lub uszczelnianie jedzenia. Pozostawienie jedzenia na zewnątrz zaprasza pająki i inne szkodniki. Dodatkowo, trzymanie żywności przykrytej i zamkniętej w pojemnikach zapobiega utracie ciepła. Jeśli martwisz się o pająki, rozważ zainstalowanie skutecznego środka odstraszającego pająki w pomieszczeniach.

Cedr jest doskonałym środkiem odstraszającym pająki

Wiele osób używa drewna cedrowego, aby pozbyć się pająków. Choć wnoszenie drewna cedrowego do domu nie jest praktyczne, jest ono skuteczne jako naturalny środek odstraszający pająki. Możesz kupić produkty o zapachu cedru w John Lewis, które są rozpylane wewnątrz szaf, szuflad, narożników i tym podobnych. Po zastosowaniu ich, będą one trwały przez wiele miesięcy i możesz po prostu ponownie je zastosować, gdy zapach zaniknie. Cedr odpycha również mole odzieżowe, co jest kolejnym powodem, aby używać cedru jako rozwiązania do zwalczania szkodników.

Innym świetnym naturalnym repelentem dla pająków jest ziemia okrzemkowa. Jest to skała osadowa zawierająca krzemionkę, która jest świetnym repelentem. Okrzemki to jednokomórkowe mikroorganizmy, które żyją w wodzie i mają tendencję do życia w koloniach. Jest niedroga, nietoksyczna i zawiera krzemionkę. Możesz go użyć po prostu posypując nim miejsca, w których żyją szkodniki, a znajdziesz dużą ulgę od pająków i innych uciążliwych owadów.

Inne naturalne rozwiązania dla repelentów pająków obejmują umieszczenie wiórków cedrowych wokół domu. Jeśli nie chcesz używać wiórków cedrowych, możesz również kupić olejek eteryczny z drzewa cedrowego i dodać go do butelki z rozpylaczem. Jest to świetny sposób, aby utrzymać pająki z dala od domu. Cedr jest również doskonałym repelentem pająków i jest bardzo skuteczny w kontrolowaniu os i mrówek. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup cedrowych wiórków, po prostu umieść je w miejscach, gdzie gromadzą się pająki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Z czego składa się okno?
Czytaj Dalej

Z czego składa się okno?

Kiedy patrzysz na okno, możesz być zdezorientowany, aby dowiedzieć się, z czego dokładnie się składa. Dla większości właścicieli…
Jakie kwiaty pasują do okna w salonie?
Czytaj Dalej

Jakie kwiaty pasują do okna w salonie?

Kiedy dekorujesz swój salon, parapet jest jednym z najlepszych miejsc na umieszczenie pięknego bukietu kwiatów. Możesz użyć dowolnego…