Inteligentne panele okienne z kryształami pasujące do Twojego domu Crystal Lake, IL

Inteligentne panele okienne z kryształami pasujące do Twojego domu Crystal Lake, IL

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym są inteligentne okna lub panele elektrochromatyczne, z pewnością zainteresuje Cię ich działanie. Oto kilka wskazówek dotyczących włączenia tych produktów do projektu okna w Crystal Lake, IL. Okna te nie tylko poprawiają efektywność energetyczną, ale również wyglądają oszałamiająco. Te osłony okienne mogą nadać Twojemu domowi Crystal Lake, IL czynnik wow! Jakie są więc korzyści z zastosowania elektrochromowych paneli okiennych?

Inteligentne okna

Inteligentne okna to przyszłość. Mogą one automatycznie regulować swoje zabarwienie, redukując odblaski w określonych pomieszczeniach, jednocześnie maksymalizując prywatność. Mogą być również sterowane ręcznie, za pomocą przełączników ściennych, aplikacji, a nawet za pomocą głosu. Firma Kinestral pracuje obecnie nad zintegrowaniem technologii aktywowanej głosem ze swoimi produktami smart glass, dzięki czemu właścicielom domów łatwiej będzie kontrolować wygląd okien. Jeśli interesują Cię inteligentne okna, czytaj dalej.

Technologia inteligentnych okien nie jest tania. Typowe produkty smart window kosztują co najmniej 50 procent więcej niż ich nieautomatyczne odpowiedniki. Ale ponieważ mogą one zaoszczędzić do 20% na kosztach energii, początkowy koszt może być tego wart. W przypadku inteligentnych okien szklanych inwestycja ta zwraca się z nawiązką w ciągu kilku lat. Niemniej jednak, inteligentne okna nie są pozbawione wad. Poniżej przedstawiamy kilka za i przeciw.

Okna elektrochromowe to kolejny rodzaj inteligentnych okien. Okna te zawierają elektrochromowe ciekłe kryształy, które są sterowane przez sygnał elektroniczny. Te ciekłe kryształy ustawiają się jak żaluzje i rozpraszają światło w losowych kierunkach. Dzięki temu okna są nieprzezroczyste. Panel okienny z folią Smart Tint przepuszcza prawie 100 procent światła w stanie czystym i staje się nieprzejrzysty w ułamku sekundy. Opatentowana technologia inteligentnych okien została poddana ponad trzem milionom testów.

Elektrochromatyczne panele okienne

Elektrochromatyczne panele okienne z kryształami to skuteczny sposób na kontrolę oświetlenia i prywatności w każdym pomieszczeniu. Blokują promienie UV i regulują temperaturę otoczenia, umożliwiając pełną kontrolę nad otoczeniem. Ich niskie zużycie energii (mniej niż 5 watów na metr kwadratowy) sprawia, że są świetnym wyborem zarówno do zastosowań mieszkalnych, jak i komercyjnych. Maksymalizują również wydajność przestrzeni, dzięki czemu są idealne do zastosowania w każdym projekcie. Ponieważ blokują światło widzialne, nadają się również do stosowania w salach konferencyjnych, oknach komercyjnych o dużej odporności na uderzenia i innych miejscach, gdzie kontrola naturalnego światła jest najważniejsza.

Folia elektrochromowa stosowana w tych panelach okiennych zawiera ciekłe kryształy, które zmieniają kolor w odpowiedzi na niewielki ładunek elektryczny. Gdy panel jest przezroczysty, przepuszcza 98% światła, a w mniej niż sekundę przechodzi w stan nieprzezroczysty. Folia jest testowana ponad trzy miliony razy, aby upewnić się, że jest całkowicie przezroczysta. Folia zapewnia również wyraźne widzenie, gdy kryształy są prawidłowo ustawione.

Jak w przypadku każdej nowej technologii, okna elektrochromowe mają różne konfiguracje. Niektóre mają kilka warstw materiałów, takich jak plastik lub PVB. Jeden typ, Halio, ma sześć oddzielnych powierzchni. Warstwa elektrochromowa jest umieszczona pomiędzy dwiema warstwami szkła hartowanego, powłoką niskoemisyjną i warstwą izolacyjną z argonu. Różne konfiguracje pozwalają na dostosowanie okna do różnych temperatur. Niektóre z nich są zdalnie sterowane za pomocą smartfonów, a inne mogą łączyć się z umieszczonymi na dachu pyranometrami, aby automatycznie przyciemniać lub rozjaśniać okno.

Dodawanie czynnika wow do swoich okien Crystal Lake, IL

Jeśli szukasz, aby dodać czynnik wow do swoich okien Crystal Lake, IL, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Jednym ze sposobów jest wybranie odpowiedniej obróbki okien. Wielu właścicieli domów popełnia błąd używając niewłaściwych proporcji dla swoich zabiegów okiennych. Ich gzymsy i falbany są albo zbyt małe, albo zbyt duże. Ich zasłony mogą również zakrywać zbyt wiele widoku. Mogą również używać zbyt małej szerokości tkaniny w swoich panelach bocznych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co wybrać zamiast rolet okiennych
Czytaj Dalej

Co wybrać zamiast rolet okiennych

Istnieje wiele różnych rodzajów osłon okiennych. Żaluzje są jednym z najbardziej popularnych. Dają one właścicielom domów swobodę kontrolowania…
Jak oczyścić okno z pianki montażowej
Czytaj Dalej

Jak oczyścić okno z pianki montażowej

Squeegee Do czyszczenia okna użyj ściągaczki. Najpierw wilgotnym ręcznikiem wytrzyj ostrze ściągaczki. Przechyl ściągaczkę tak, aby górne 2…
Jakie okno jest najlepsze do sauny?
Czytaj Dalej

Jakie okno jest najlepsze do sauny?

Jeśli chcesz zainstalować okno do sauny, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Szkło hartowane wytrzyma wysokie temperatury panujące…