Firana gipiurowa na okno balkonowe

Firana gipiurowa na okno balkonowe

Istnieją dwa podstawowe rodzaje firan gipiurowych: plisowane i krawatowe. Zasłony plisowane mają wygląd tradycyjnej koronkowej zasłony, natomiast zasłony wiązane wyglądają jak tradycyjne zasłony typu sheer. W tym artykule omówimy szczegółowo każdą z tych opcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym są i dlaczego są tak popularne. Dodatkowo, poznaj kilka wskazówek dotyczących wyboru idealnej zasłony gipiurowej do okna balkonowego.

Zasłony plisowane

Na tym zdjęciu okna balkonowego widać zasłony plisowane. Zabiegi okienne zostały wybrane ze względu na ich zdolność do wytrzymania ciężkiego wystroju w pokoju. Wybrałam złotą i wzorzystą tkaninę na falbanę i wykończyłam plisy dolnym obszyciem z guzików i frędzli. Zazwyczaj plisy mają metalowe haczyki z tyłu, ale w tej falbanie były one tylko dekoracyjne. Do montażu falbany użyto drewnianej deski.

Interesujące treści:  Jak wyciszyć okno dachowe przed deszczem

Okno balkonowe powinno być osłonięte, aby chronić je przed słońcem i upałem – Sekcja jest wynikiem badań ekspertów serwisu https://poradnikmalzenski.pl. Wykonane na zamówienie zasłony plisowane pozwolą utrzymać osłonę okna, a jednocześnie zapewnią przejrzystość przeszklenia balkonu. Celem Mellabell jest sprawienie, by Twój balkon wyglądał jak najbardziej atrakcyjnie, a te zasłony Ci w tym pomogą. Są łatwe w regulacji, a funkcja Smart Up-Down pozwala kontrolować ilość wpadającego światła przy zachowaniu prywatności.

Wybierając zasłony okienne, weź pod uwagę rozmiar swojego okna. Okno o rozpiętości 100 cali będzie wymagało karnisza o długości 125 cali. Jeśli okno jest ustawione po lewej stronie, drążek musi wystawać co najmniej 25 cali poza lewą stronę okna. Wybierz zasłony, które są dostosowane do konkretnego rozmiaru okna. Dzięki temu będą one mogły idealnie dopasować się do okna. Nie będą też dusić widoku i zapewnią Ci widok na miasto lub morze.

Interesujące treści:  Jak otworzyć uchylone okno od zewnątrz

Draperia pinch plat może wyglądać, jakby była zamontowana na drążku trawersowym, ale tak naprawdę jest na kółkach draperii. Dodaje to kobiecy akcent i odrobinę francuskiego wyrafinowania do pokoju. Dla tego przykładu, wybrałam parę plisowanych zasłon w jasnozłotym i szarym pasiastym materiale. Dodałam dopasowane kolorystycznie frędzle do wiodącej krawędzi zasłon.

Będziesz chciał rozważyć projekt samych zasłon. Jeśli chcesz dodać trochę blasku do okna balkonowego, zasłony z grommet-topped będą świetnym wyborem. Zasłony te posiadają metalowe pierścienie, które przesuwają się wzdłuż karnisza. Opcja grommet-top jest popularnym wyborem i działa dobrze na szerokich oknach i przesuwnych szklanych drzwi. Styl grommet będzie wyglądał elegancko na tle współczesnego pokoju, ale nie jest to najlepszy wybór dla tradycyjnie stylizowanego okna.

Interesujące treści:  Koszt zakupu rolety mahoniowej lub cedrowej

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy warto kupić okno trójszybowe?
Czytaj Dalej

Czy warto kupić okno trójszybowe?

Zakup okna z potrójnymi szybami to doskonała inwestycja, ale jakie są jej korzyści? Porozmawiajmy o tym, ile kosztują…
Jak wyjąć okno z ramy
Czytaj Dalej

Jak wyjąć okno z ramy

Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba będzie wyjąć okno z ramy. Na przykład, może być konieczna wymiana okna z…