Jak zamontować rolety dzień i noc na oknie z nawiewnikiem

Jak zamontować rolety dzień i noc na oknie z nawiewnikiem

Jeśli chcesz wiedzieć jak zamontować rolety dzień i noc na oknie z nawiewnikiem, przeczytaj ten artykuł. Omówimy rolety, plisy i rolety Perfect Fit. Oto kilka wskazówek. Kiedy już wiesz, jak zainstalować żaluzję, możesz przejść do innych projektów. Najlepszym sposobem ochrony domu przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV jest podnoszenie lub opuszczanie rolet, gdy z nich nie korzystasz.

Rolety

Jeśli masz okno z nawiewnikiem, możesz się zastanawiać, jak zainstalować rolety na oknie. Masz dwie możliwości. Jedną z nich jest zainstalowanie systemu osłon okiennych, który jest już zainstalowany, lub można zainstalować indywidualny system od producenta, który oferuje różne opcje instalacji. W obu przypadkach ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt i odpowiednią tkaninę. Na przykład, możesz użyć systemu LuXout Roller Shade, jeśli Twoje okno ma otwór wentylacyjny. W tym systemie otrzymasz wszystkie potrzebne narzędzia, łącznie z uchwytami.

Rolety są o wiele prostsze niż inne sposoby dekoracji okien. Długa metalowa rurka trzyma elastyczny materiał. Materiałem tym jest zazwyczaj tkanina lub winyl. Aby podnieść lub opuścić roletę, wystarczy pociągnąć za okrągły łańcuszek lub drążek znajdujący się na dole rolety. Cena za roletę waha się od 8 do 190 dolarów, w zależności od materiału. Następnie wystarczy pociągnąć za łańcuch, aby podnieść roletę, i voila! Zainstalowałeś zasłonę okienną.

Do wyboru mamy rolety i rolety przeciwsłoneczne do okien skrzydłowych. Te ostatnie są idealne do dużych okien obrazowych i wykuszowych. Materiał po zamknięciu zwisa płasko, a po podniesieniu układa się w zgrabne plisy. Oba rodzaje osłon okiennych mają tę zaletę, że zapewniają doskonałą kontrolę nad światłem i wentylacją. W przypadku tej ostatniej, tkaniny o wysokim stopniu odbicia mogą zmniejszyć zyski ciepła nawet o 45%. Można również wybierać pomiędzy opcjami dostosowywania do potrzeb klienta za pomocą sznurka i PowerView.

Klosze rzymskie

Przy montażu kloszy rzymskich masz kilka możliwości. Możesz zamontować je wewnątrz wnęki okiennej lub na zewnątrz. Jest to popularna opcja, o ile rama okienna jest wystarczająco głęboka. Jeśli jednak okno jest zbyt głębokie, można zakupić klosz wykonany na zamówienie. Po znalezieniu odpowiedniego klosza można zmierzyć szybę okna, aby upewnić się, że zespół poręczy jest wyśrodkowany nad szybą okna.

Po ustaleniu rozmiaru okna, można przystąpić do montażu wsporników. Do kloszy potrzebne będą trzy wsporniki. Prawdopodobnie potrzebny będzie wspornik środkowy, ale możesz użyć małej podkładki, aby go wypoziomować. Musisz także wyrównać otwory wsporników z krawędzią ramy okiennej, jeśli taka istnieje. Następnie należy włożyć poręcz do wsporników. Upewnij się, że jest ona umieszczona trzy cale nad ramą okna. Jeśli masz dzieci, możesz również dodać różdżkę z blokadą dla dzieci, aby zapobiec wypadkom.

Interesujące treści:  Co to jest okno francuskie?

Kiedy będziesz gotowy do montażu swoich nowych rolet rzymskich, pamiętaj o zmierzeniu wnęki okiennej. Większość typów rolet rzymskich posiada nagłówki na rzepy, które zakrywają 1-2 centymetry rolety. Zmierz od góry rolety do parapetu okna, a następnie przytnij odpowiednią ilość rzepów, aby przymocować je do parapetu. W pomiarach należy uwzględnić odpowiednią wentylację, ponieważ żaluzje bez odpowiedniej wentylacji mogą powodować niepożądane skraplanie się pary wodnej.

Żaluzje plisowane

Aby zainstalować żaluzje plisowane na oknie, należy najpierw ustalić, jaki rodzaj okna posiadamy. Można zastosować żaluzję podstawową, którą montuje się za pomocą haczyków na skrzydle okiennym, albo typ premium z kostkami montażowymi. Kostki montażowe mocowane są do listew przyszybowych za pomocą małych wkrętów. Nie musisz się obawiać, że postępując zgodnie z tą instrukcją, unieważnisz gwarancję na okno.

W zależności od stylu i konstrukcji klosza, można go zamontować wewnątrz lub na zewnątrz ramy okiennej. Po ustaleniu właściwego położenia, można przymocować wsporniki do okna za pomocą wkrętów o średnicy jedenastu ósmych cala. Przed zamocowaniem wsporników upewnij się, że wstępnie wywierciłeś otwory. Uchwyt rolety został zaprojektowany tak, aby zminimalizować kontakt tkaniny z ramą okna. Aby opuścić zasłonę, zacznij od powolnego podniesienia tkaniny i upewnij się, że jest ona starannie ułożona.

Aby zamontować rolety okienne w ten sposób, należy wziąć pod uwagę wentylację pomieszczenia. Okno musi być wentylowane, aby uniknąć nadmiernej kondensacji. Jeśli na oknie nie ma otworów wentylacyjnych, należy podnieść rolety. Dzięki temu okno będzie mogło się wysuszyć. Ramę okna można osuszyć otwierając żaluzje w ciągu dnia. Można również użyć osuszacza powietrza, aby kontrolować wilgotność w pomieszczeniu.

Żaluzje Perfect Fit

Jeśli chcesz zainstalować żaluzje Perfect Fit na oknie z nawiewnikiem, musisz najpierw upewnić się, że okno ma wewnętrzne listwy. Można to sprawdzić, patrząc na narożnik każdego oszklonego panelu. Powinny być tam połączenia pod kątem, w przeciwnym razie żaluzje nie będą pasować. Następnie należy zmierzyć szczelinę między ramą okna a nawiewnikiem. Upewnij się, że szczelina między ramami jest większa niż 8 mm, w przeciwnym razie żaluzje nie będą pasować prawidłowo.

Interesujące treści:  Girlanda z koralikami na okno pasuje do wszystkiego

Montując żaluzje na oknie z nawiewnikiem, najlepiej zamontować je poza wnęką, ponieważ dzięki temu nie będą się zaczepiać o ościeżnicę okna. Jeśli nie można zamontować żaluzji poza wnęką okienną, można zastosować żaluzje rzymskie lub plisowane. Upewnij się tylko, że rolety są zamontowane na tyle wysoko, że nie będą przeszkadzać w oglądaniu okna.

Gdy mamy już wymiary, możemy przystąpić do mierzenia okna. Najpierw należy zmierzyć szerokość i wysokość okna. Zmierz ramę okna od góry do dołu, od ściany do środkowej przegrody. Następnie zmierz obszar, który chcesz zasłonić, i upewnij się, że szerokość i wysokość ramy okna są takie same. Zmierz całkowitą powierzchnię i zamów dwie rolety, po jednej na każdą stronę wnęki.

Tkaninowe osłony okienne

Jak zainstalować rolety dzień i noc na oknach z otworami wentylacyjnymi to częste pytanie, ale najpierw trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Słaba wentylacja może prowadzić do nadmiernej kondensacji, więc podniesienie żaluzji, gdy nie są używane, może pomóc utrzymać pokój w suchości. Należy również unikać zamykania drzwi do łazienki, ponieważ mogą one zachęcać do gromadzenia się wilgoci w powietrzu. Aby uniknąć nadmiernej kondensacji, należy zainwestować w osuszacz powietrza.

Rolety Dzień&Noc wykonane są z kaset PCV, które przykleja się do skrzydła okiennego za pomocą taśmy samoprzylepnej. Minimalna powierzchnia do montażu rolet Day&Night to około dwa i pół centymetra. Jeśli okno jest dwuszybowe, należy zmierzyć od dolnej listwy okna do końca nawiewnika. Ten pomiar musi być równoległy do drugiego skrzydła okna.

Jeśli masz okno z bocznymi zawiasami, możesz zainstalować żaluzje poza wnęką okienną. Żaluzje należy zamontować na tyle wysoko, by nie zasłaniały ościeży na oknie. Należy również rozważyć, czy we wnęce okiennej jest wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić rolety. Jeśli nie ma możliwości przycięcia ramy okiennej, można kupić żaluzję z płytkim nadprożem.

Ekrany słoneczne

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ekranów słonecznych na oknach swojego domu, prawdopodobnie zastanawiałeś się nad korzyściami płynącymi z zastosowania tego materiału. Gorące teksańskie lato może sprawić, że Twój dom poczuje się jak sauna, dlaczego więc nie zaoszczędzić energii? Oprócz tego, że Twój dom jest chłodniejszy i wygodniejszy, ekrany słoneczne są atrakcyjnym sposobem na poprawienie wyglądu Twojego domu.

Interesujące treści:  Do jakiego domu pasuje okno fasadowe?

Istnieją dwa główne rodzaje ekranów słonecznych: żaluzjowe ekrany metalowe i ekrany słoneczne z tkaniny. Żaluzjowe ekrany metalowe posiadają serię stałych poziomych żaluzji. Żaluzje te są wplecione w miejsce i nachylone pod kątem 17 stopni, zapewniając kontrolę nad słońcem. Metalowe ramy są albo zainstalowane na stałe, albo zdejmowane. Żaluzjowe ekrany metalowe mają znaczną odporność na wiatr i współczynnik zacienienia 0,15. Stwierdzono również, że zmniejszają one zimowe wartości U, ale efekt ten jest minimalny.

Zanim zaczniesz instalować ekrany przeciwsłoneczne na swoich oknach, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Powinieneś kupić tkaninę przeciwsłoneczną luzem, a także wąż i szczotkę. Jeśli nie czujesz się komfortowo w majsterkowaniu, możesz kupić ekrany słoneczne w sklepie takim jak Lowe’s lub Home Depot. Upewnij się, że używasz czystej wody i użyj miękkiej szmatki lub węża, by dokładnie wypłukać ekrany.

Window tints

Jeśli wymieniasz swoje stare osłony okienne, możesz rozważyć zainstalowanie rolety dziennej i nocnej na oknie z nawiewnikiem. Te zabiegi okienne są w różnych tkaninach, kolorach i teksturach, i mogą być łatwo mieszane z resztą wystroju pokoju. W przypadku okna z nawiewnikiem należy pamiętać o wyborze rolety, która całkowicie zakrywa nawiewnik.

Rolety okienne z tkanin naturalnych to najpopularniejszy wybór. Mimo, że materiały syntetyczne przebojem wdarły się na rynek, naturalne tkaniny nadal są doskonałym wyborem. Można znaleźć rolety wykonane z juty, bambusa lub trawy morskiej. Tego typu rolety występują w wersjach wiązanych, rolowanych i rzymskich i są łatwe do czyszczenia. Nie są one odporne na promieniowanie UV, ale mogą wytrzymać uderzenie promieni słonecznych.

Inną dobrą opcją jest zainstalowanie zasłon zaciemniających. Te odcienie są zaprojektowane tak, aby blokować prawie całe światło widzialne, jednocześnie pozwalając na trochę światła przez szczeliny po bokach. Są one doskonałe dla sypialni i przedszkoli, pokoi medialnych i pokoi fotograficznych. Mogą również zablokować szkodliwe promienie UV i zapewnić łagodną ochronę przed hałasem. Dodatkowo, zasłony blackout dodadzą pomieszczeniu właściwości izolacyjnych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić okno z pustaków szklanych
Czytaj Dalej

Jak zrobić okno z pustaków szklanych

Być może słyszałeś o prefabrykowanych pustakach szklanych. Są one łatwiejsze w montażu, ale nie są idealnym rozwiązaniem dla…
Czy warto kupić okno trójszybowe?
Czytaj Dalej

Czy warto kupić okno trójszybowe?

Zakup okna z potrójnymi szybami to doskonała inwestycja, ale jakie są jej korzyści? Porozmawiajmy o tym, ile kosztują…