Czy okno balkonowe z dwustronną klamką i zamkiem jest lepsze od zwykłego?

Czy okno balkonowe z dwustronną klamką i zamkiem jest lepsze od zwykłego?

Jeśli masz balkon w swoim mieszkaniu lub condo, może być sensowne rozważenie zainstalowania dwustronnej klamki i zamka w oknach. Takie okna zapewnią Ci większe bezpieczeństwo, pozwolą na szybszą wymianę powietrza i zmniejszą przepuszczalność wzroku. Możesz je również wykorzystać w przypadku balkonów w stylu Deck i Juliet. Więcej informacji znajdziesz w poniższych linkach.

Szybsza wymiana powietrza

Jeśli szukasz okna balkonowego, które pozwala na szybszą wymianę powietrza, powinieneś wybrać takie z dwustronną klamką i najlepiej z blokadą. Dwustronna klamka zapewnia dobrą ochronę termiczną i pełną ochronę przed zimnym powietrzem. Jeśli wolisz klamkę jednostronną, możesz zdecydować się na podstawowy model bez specjalnych funkcji. Jednostronne klamki to również wygodna opcja.

Interesujące treści:  Jak wyjąć okno z ramy

Bardziej bezpieczne

Okno balkonowe z dwustronnym zamkiem i klamką jest bardziej bezpieczne niż zwykłe. Ta kombinacja zamka i klamki wykonana jest z hartowanych stalowych haków, które zaczepiają o zaczep bezpieczeństwa w ramie. Nie ulega on mechanicznemu zużyciu i nie wymaga smarowania. Zabezpieczenie jest jeszcze bardziej ulepszone dzięki zastosowaniu komponentów elektronicznych i mechanicznych. Komponent NT comfort został zaprojektowany tak, aby był prosty i bezpieczny, dzięki czemu otwieranie i zamykanie jest wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Interesujące treści:  Co wybrać zamiast rolet okiennych

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Do jakiego domu pasuje okno francuskie?
Czytaj Dalej

Do jakiego domu pasuje okno francuskie?

Istnieje kilka rodzajów okien francuskich. W tym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać różne style i typy. Okna francuskie…
Firana gipiurowa na okno balkonowe
Czytaj Dalej

Firana gipiurowa na okno balkonowe

Istnieją dwa podstawowe rodzaje firan gipiurowych: plisowane i krawatowe. Zasłony plisowane mają wygląd tradycyjnej koronkowej zasłony, natomiast zasłony…
Jak działa okno obrotowe
Czytaj Dalej

Jak działa okno obrotowe

Jeśli nie jesteś pewien jak działa okno typu casement, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że zawiasy są…