Co to jest okno francuskie?

Co to jest okno francuskie?

Jeśli nie wiesz, czym są okna francuskie, wyjaśnijmy je. Są to okna skrzydłowe, które posiadają dwa lub więcej skrzydeł. Każde skrzydło ma dwa różne rozmiary szkła, co pozwala na dopływ światła, a jednocześnie zatrzymuje ciepłe lub zimne powietrze. Są one energooszczędne i zapewniają klasyczne poczucie stylu. Okna francuskie są szczególnie piękne w domach wiejskich i tradycyjnych. Być może zauważyłeś nawet okno z klamką w kształcie małpiego ogona.

Okna francuskie to rodzaj okien rozwiernych z dwoma lub więcej skrzydłami

Okno francuskie to okno rozwierne z dwoma lub więcej skrzydłami. Okna te mają takie same podstawowe elementy jak tradycyjne okna skrzydłowe, ale posiadają dwa lub więcej skrzydeł i są powszechnie nazywane podwójnie zawieszonymi. Okna te mają poziome szyny, które biegną przez górę i dół ramy i pojedynczą szybę na każdym skrzydle. Mechanizm odpowiedzialny za blokowanie i odblokowywanie okna skrzydłowego zawiera zamek i krzywkę.

Mają dwa różne rozmiary szyb, które wpuszczają światło i zatrzymują ciepło lub zimne powietrze

Pomimo swojej nazwy, okna francuskie charakteryzują się dwoma rodzajami szyb: jedną, która wpuszcza światło i jednocześnie blokuje ciepło. Okna dwuskrzydłowe mają szyby zarówno większe, jak i mniejsze. Skrzydła, które są przymocowane do ram, są otwarte od zewnątrz. Pozwala to właścicielowi domu na czyszczenie wnętrza okna. Styl dwuskrzydłowy ma również wiele korzyści dla środowiska.

Interesujące treści:  Co to jest okno fasadowe?

Są wysoce energooszczędne

Energooszczędne okna francuskie mogą pomóc Ci obniżyć rachunki za energię. Okna te mają wiele zalet, w tym powłoki niskoemisyjne na szkle i zdolność do zmniejszenia hałasu z zewnątrz. Te okna mogą również zmniejszyć ilość promieni UV, które wchodzą do domu, co może uszkodzić meble i skrócić żywotność farby wewnętrznej. Możesz znaleźć energooszczędne okna w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Możesz również zapytać o ocenę efektywności różnych typów okien francuskich w Twojej okolicy, czytając recenzje online.

Zapewniają ponadczasowe poczucie stylu

Włączenie francuskich okien do nowego projektu domu to świetny sposób na stworzenie klasycznego, ponadczasowego poczucia. Ten styl składa się z niestandardowych okien, drzwi wejściowych i drzwi tarasowych. Są one często wykorzystywane do renowacji starych budynków, dodając klasyczną, wyrafinowaną estetykę. Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy remontujesz starszy, okna francuskie będą pięknie pasować. Poprawią wygląd Twojego budynku, zwiększą przepływ powietrza i dodadzą charakteru jego architekturze.

Są zabezpieczone przed wtargnięciem z zewnątrz

Jednym ze sposobów zabezpieczenia okien francuskich przed wtargnięciem z zewnątrz jest zainstalowanie klamki blokującej. Większość ludzi nawet nie wie, że takie mechanizmy istnieją. Są one łatwe w montażu i prawie nic nie kosztują. I w większości przypadków nie trzeba płacić ekspertowi, aby zainstalował go dla Ciebie! Jeśli jednak zdecydujesz się na zainstalowanie go w swoich oknach, oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać:

Interesujące treści:  Firana gipiurowa na okno balkonowe

Ułatwiają wentylację

Istnieje kilka rodzajów okien francuskich, w tym tradycyjna konstrukcja rozwierno-uchylna, która otwiera się do wewnątrz i na zewnątrz. Zazwyczaj okno francuskie ma dwa oddzielne skrzydła. Jedno skrzydło może pozostać otwarte w celu wymiany powietrza, podczas gdy drugie służy jako droga ucieczki w przypadku zagrożenia. Okno uchylno-obrotowe może mieć konstrukcję markizową lub lejową, a oba typy ułatwiają wentylację.

Są trwałe

Okna francuskie są doskonałą opcją dla właścicieli domów poszukujących trwałości. Okna te są wykonane z różnych materiałów i pochodzą z XVI wieku. Ich projekty są pod wpływem renesansowych idei projektowych. W tamtym czasie wpuszczenie tak dużej ilości naturalnego światła do budynku było rewolucyjne. Dziś technologia znacznie się rozwinęła i okna francuskie wyglądają absolutnie oszałamiająco zarówno w domach wiejskich, jak i tradycyjnych. Niektóre z nich mają nawet klamki z małpim ogonem! Aby lepiej zrozumieć, jak trwałe są okna francuskie, czytaj dalej!

Są opłacalne

Popularny typ okna dla nowoczesnych domów, okna francuskie są wykonane z UPVC lub drewna. Drewno jest generalnie najczęstszym materiałem dla tych okien, ale są dostępne inne materiały. Lity laminat dębowy jest popularnym wyborem drewna, chociaż miękkie drewno powinno być traktowane z ochroną przed warunkami atmosferycznymi, aby zapobiec wypaczeniu. UPVC jest najtańszym materiałem, ale lity laminat dębowy jest również opcją. Okna francuskie z podwójnymi szybami są również bardziej energooszczędne, ale będą kosztować więcej pieniędzy.

Interesujące treści:  Czy warto kupić okno trójszybowe?

Można je dostosować do różnych wymiarów okna

Istnieje wiele różnych typów okien francuskich, a okno uchylno-obrotowe w stylu francuskim nie jest wyjątkiem. Okna te składają się z dwóch głównych skrzydeł: uchylnego i obrotowego. Obie sekcje są obsługiwane za pomocą prostej klamki. Do wyboru są cztery różne tryby pracy. Aby uzyskać optymalną wydajność, sekcja uchylna powinna być otwierana rano i zamykana w nocy. Te dwie sekcje można łatwo wyregulować, aby dostosować je do różnych wymiarów okna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wyjąć okno z ramy
Czytaj Dalej

Jak wyjąć okno z ramy

Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba będzie wyjąć okno z ramy. Na przykład, może być konieczna wymiana okna z…