Czy warto kupić okno trójszybowe?

Czy warto kupić okno trójszybowe?

Zakup okna z potrójnymi szybami to doskonała inwestycja, ale jakie są jej korzyści? Porozmawiajmy o tym, ile kosztują okna trzyszybowe, jaki rodzaj szkła jest w nich stosowany i jak chronią Twój dom przed szkodliwym promieniowaniem UV. Może się okazać, że okno z potrójnymi szybami nie jest konieczne w Twoim domu. Jednak możesz rozważyć tę opcję, jeśli chcesz poprawić wydajność energetyczną swojego domu – Informacja ta wynika z analizy przeprowadzonej przez zespół portalu i jest wiarygodna https://poradnikkadrowej.pl.

Koszt okien trójszybowych

Główną zaletą okien trójszybowych jest to, że chronią wnętrze domu przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Osłaniając swój dom przed promieniami UV, można zmniejszyć zużycie systemu grzewczego i chłodzącego. Większość właścicieli domów myśli tylko o efektywności energetycznej, ale okna z potrójnymi szybami zmniejszają również obciążenie systemu HVAC, ograniczając konieczność konserwacji i zwiększając żywotność urządzenia.

Okna z potrójnymi szybami kosztują do pięćdziesięciu procent więcej niż okna z podwójnymi szybami, więc możesz się zastanawiać, dlaczego różnica jest tak duża. Krótko mówiąc, różnica w cenie wynika z grubości zastosowanego szkła. Na przykład w oknach z potrójnymi szybami o współczynniku R 5 stosuje się szkło o grubości 2 mm lub 3 mm w porównaniu z oknami z podwójnymi szybami o współczynniku R 2,5. Te oszczędności są znaczące i powinny sprawić, że potrójne szyby będą dobrą inwestycją dla Twojego domu.

Interesujące treści:  Co zrobić, gdy mamy w domu lśniące okno

Efektywność energetyczna

Możesz być świadomy różnych korzyści płynących z okien z potrójnymi szybami, w tym izolacji i ochrony przed dźwiękiem, które zapewniają. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z innych zalet okien z potrójnymi szybami. Poniższe informacje rzucą światło na te cechy. Pomocna będzie wiedza, jak mogą one poprawić efektywność energetyczną Twojego domu. Nie zapomnij też sprawdzić oceny szczelności swoich ram okiennych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje okna z potrójnymi szybami będą działać tak, jak zostały zaprojektowane.

Po pierwsze, wartość R jest wskaźnikiem tego, jak dobrze okna zatrzymują ciepło. Jest ona wyrażana w jednostkach termicznych i opiera się na zimowym scenariuszu pogodowym, w którym temperatura na zewnątrz wynosi -17 stopni Celsjusza, a wewnątrz 21 stopni Celsjusza. Im mniejsza wartość R, tym lepiej. Należy pamiętać, że ten pomiar jest przeciwieństwem wartości U. Dlatego też niższa wartość R oznacza lepsze przeszklenie.

Redukcja hałasu

Dodanie do domu okien z potrójnymi szybami to doskonały sposób na walkę z hałasem. Fala dźwiękowa musi pokonać trzy oddzielne warstwy szkła, aby dotrzeć do nowego panelu, a z tego powodu energia emitowana przez każdy panel staje się słabsza. W rezultacie większość hałasu nigdy nie dotrze do Twojego domu. Zostanie on jedynie stłumiony lub znacznie zredukowany. Możesz oczekiwać, że będziesz słyszał o połowę mniejszy hałas w porównaniu z przeciętnym domem i prawdopodobnie będziesz mógł spać spokojnie.

Interesujące treści:  Czy okno z plexi jest lepsze od szklanego?

Zwiększenie grubości szkła również pomaga w redukcji hałasu. Okna z podwójnymi szybami mają wyższą TL niż okna z pojedynczymi szybami. Przestrzeń powietrzna pomiędzy dwoma warstwami szkła zwiększa TL o około trzy dB. To wystarczy, aby zredukować hałas komunikacyjny o ponad 30 procent. Jednak okna z potrójnymi szybami mogą nie być odpowiednie dla wszystkich domów, a Twoja indywidualna sytuacja może wymagać innych pomiarów, aby osiągnąć pożądany efekt. Aby ustalić, który styl okienny najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, odwiedź stronę internetową producenta w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Ochrona przed promieniowaniem UV

W przeszłości okna były tylko zwykłym elementem wyposażenia, ale dzisiejsza technologia okienna oferuje większą ochronę przed promieniowaniem UV. Podczas gdy szkło zapewnia pewną ochronę przed promieniowaniem UV, technologia okien z potrójnymi szybami zapewnia jeszcze większą barierę. Przy odpowiedniej ochronie przed promieniowaniem UV, okna z potrójnymi szybami blokują do 90% szkodliwych promieni ultrafioletowych. Dzięki oknom z potrójnymi szybami oszczędzasz energię i pieniądze. Poniżej wymieniono niektóre z zalet okien z potrójnymi szybami.

Interesujące treści:  Co zrobić, gdy klamka okna nie idzie do końca

Powłoki Low-E to mikroskopijnie cienkie warstwy metalu dodawane do szkła okiennego w celu zmniejszenia zysków lub strat ciepła w lecie. Okna z powłoką Low-E blokują również szkodliwe promienie ultrafioletowe, które mogą powodować blaknięcie mebli i tkanin w pomieszczeniach oraz oparzenia słoneczne. Okna Low-E mogą nie blokować całego światła słonecznego, ale nadal wpuszczają mnóstwo naturalnego światła i piękny widok. Są one również korzystne dla osób posiadających zwierzęta domowe i dzieci, ponieważ powłoki niskoemisyjne chronią meble i tkaniny przed uszkodzeniem przez promienie UV.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Do jakiego domu pasuje okno fasadowe?
Czytaj Dalej

Do jakiego domu pasuje okno fasadowe?

Rodzaj domu, do którego pasuje okno fasadowe, ma decydujące znaczenie. Okno frontowe jest nie tylko niezbędne dla naturalnego…