Jak urządzić mały basen na balkonie

Jak urządzić mały basen na balkonie

Jeśli masz balkon, być może zastanawiasz się, jak urządzić mały basen. Przede wszystkim musisz sprawdzić umowę najmu i czy taki element jest dozwolony. Jeśli nie jest, to warto rozważyć znalezienie alternatywnego miejsca do zabawy. Niektóre przykłady takich alternatyw to siłownia zewnętrzna lub ogrodzony teren. Należy również sprawdzić, czy umowa mieszkaniowa zezwala na wystawianie dużych przedmiotów na balkonie.

Dodanie fontanny

Wodny element wyposażenia może dodać atrakcyjności i wartości odsprzedaży domu. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni typ wodotrysku, który będzie pasował do stylu i projektu domu. Funkcja wody jest doskonałym dodatkiem do domu na zewnątrz, i wymaga minimalnej konserwacji i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jak zaprojektować wodotrysk, rozważ zatrudnienie profesjonalisty, który zainstaluje go dla Ciebie.

Koszty instalacji będą się różnić w kosztach, ale generalnie będą się wahać od około 50 dolarów do 4.000 dolarów za prostą fontannę ogrodową do skomplikowanego wodospadu. Niektóre z tańszych fontann są dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego za minimalną kwotę, podczas gdy niektóre z droższych modeli mogą kosztować tysiące dolarów. Proces instalacji dla niektórych fontann będzie kosztować więcej niż inne, ale całkowity koszt projektu będzie zależeć od wybranych funkcji i trudności instalacji.

Fontanny wodne od dawna były popularnym elementem ogrodów. Najstarsza fontanna pochodzi z 2000 roku p.n.e., ale jej działanie opierało się na naturalnych źródłach wody i akweduktach stworzonych przez człowieka. Technologia bieżącej wody w tamtych czasach była daleka od dostępnych dzisiaj opcji. Niezależnie od budżetu, fontanny wodne mogą być atrakcyjnym dodatkiem do małego basenu lub balkonu.

Baseny naturalistyczne wyglądają oszałamiająco w krajobrazie i mogą być świetnym miejscem do opalania. Basen naturalistyczny może również naśladować jezioro lub staw, a nawet może mieć piaszczyste wejście. Mały basen w ogrodzie jest również doskonałym miejscem dla dzieci do gry i zabawy. Największą popularnością będzie cieszył się najmniejszy basen na balkonie. Jest to świetny sposób na stworzenie pięknej oazy.

Interesujące treści:  Oryginalne dekoracje balkonowe – kwietniki loftowe dla miejskich tarasów

Dodanie obrazu mozaikowego lub abstrakcyjnego wzoru

Jeśli chcesz zaaranżować mały basen na balkonie, możesz wybrać mozaikę z płytek lub zdecydować się na abstrakcyjny wzór. Dobrym rozwiązaniem są również płytki szklane, które nadają balkonowi nowoczesny wygląd. Szklane płytki mozaikowe stały się coraz bardziej popularne ze względu na ich trwałość i niską konserwację. Możesz dostać basen z płytkami mozaikowymi za bardzo rozsądną cenę.

Prosty projekt może nadać Twojemu balkonowi uczucie zen. Wypróbuj basen w kształcie nieskończoności lub zdecyduj się na mały basen z końcówką do okrążania. Zakrzywione patio nadaje unikalny kształt i sprawia, że basen wydaje się być otoczony. Abstrakcyjny wzór na ścianach nośnych daje złudzenie, że woda wlewa się do dolnego basenu, dzięki czemu balkon sprawia wrażenie ogromnego domu na świeżym powietrzu.

Dodawanie samozamykającej się bramki

Jeśli dodajesz samozamykającą się bramkę do swojego małego basenu na balkonie, jest kilka ważnych rzeczy do rozważenia. Bramka powinna otwierać się z dala od basenu i mieć zatrzask lub mechanizm zwalniający, który blokuje się, gdy bramka jest zamknięta. Zatrzask lub mechanizm zwalniający powinien być co najmniej trzy cale poniżej dna bramy i co najmniej czterdzieści cali nad poziomem. Powinien być również umieszczony na wysokości, na której małe dziecko nie może wspiąć się na mur i dosięgnąć bramy.

Elementy poziome powinny być oddalone od siebie o co najmniej jeden cal, natomiast elementy pionowe powinny znajdować się na wysokości co najmniej 34 cali nad ziemią. Elementy poziome nie mogą być szersze niż 1,75 cala, a elementy ukośne nie powinny być oddalone od siebie o więcej niż półtora cala. Rozmiar oczek nie może przekraczać dwóch i pół cala. Dodanie samozamykającej się bramy do małego basenu na balkonie powinno mieć miejsce tylko wtedy, gdy mamy ogrodzenie, które obejmuje cały teren.

Interesujące treści:  Jak zrobić lampiony ze słoików Mason na balkon

Ważna jest również samozamykająca się bramka wokół basenu, ponieważ utrzymuje małe dzieci na zewnątrz. Przed zakupem należy rozważyć standardy ADA i upewnić się, że będzie ona spełniać lokalne przepisy budowlane. Kodeks Mississippi Ann. SS 45-43 wymienia dodatkowe wymagania dotyczące bramek i drzwi otwieranych bezpośrednio na teren basenu. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową ADA. Istnieje jeszcze kilka powodów, dla których warto wybrać samozamykającą się bramę do basenu, ale zawsze należy upewnić się, że jest to właściwy wybór dla naszego domu.

Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia przy wyborze samozamykającej się bramki do małego basenu jest rodzaj mechanizmu dezaktywacji. Chcesz wybrać bramę, która ma przełącznik dezaktywacji, który pozwala wyłączyć bramę na piętnaście sekund, o ile nie zostanie przypadkowo wyłączona. Automatyczna brama samozamykająca powinna być w stanie dezaktywować się w ciągu piętnastu sekund od otwarcia, a przełącznik powinien znajdować się co najmniej 54 cale nad progiem drzwi objętych alarmem. Alarm powinien być ponownie ustawiony na wypadek, gdyby małe dziecko przypadkowo manipulowało przy bramie.

Dodanie ogrodzonego basenu

Jeśli masz mały basen i szukasz dodatkowej przestrzeni w swoim domu, mały ogrodzony basen to świetny pomysł. Nie tylko sprawi, że Twój balkon będzie bardziej prywatny, ale także utrzyma niechcianych gości na zewnątrz. Ten post przejdzie przez koszt budowy ogrodzenia, w tym plusy i minusy różnych stylów. Oto kilka pomysłów. Czytaj dalej, aby odkryć podział kosztów dla tego projektu.

Interesujące treści:  Czym pomalować drewniany balkon, aby go odświeżyć

Projektowanie atrakcyjnego i bezpiecznego po zmroku obszaru basenu

Możliwe jest zaprojektowanie basenu, który jest zarówno atrakcyjny, jak i bezpieczny po zmroku. Kluczem jest zapewnienie, że basen jest otoczony ze wszystkich stron strefą nie do wspięcia, czyli 900 mm. Na wysokie przedmioty można łatwo wspiąć się przez ogrodzenie. Projektując strefę basenową, weź pod uwagę położenie basenu i wszelkie meble, które mogą być umieszczone w jego pobliżu. W przypadku basenów dla dzieci należy je ustawić tak, aby były widoczne pod każdym kątem.

Wybór roślin do basenu może być trudny. Należy unikać roślin, które zrzucają zanieczyszczenia lub przyciągają pszczoły, ponieważ mogą one podrażnić pływaków. Pamiętaj również o uwzględnieniu klimatu panującego w Twojej okolicy. Tropikalne rośliny są świetne dla zachodniego wybrzeża, ale mogą nie działać tak dobrze na wschodnim wybrzeżu. Przed wyborem roślin należy rozważyć przeznaczenie basenu.

Struktura cieniująca może być również doskonałym dodatkiem do basenu. Dzięki niej pływacy mogą się ochłodzić przed wejściem do wody. Kabany i domki przy basenie to popularne opcje dla takich konstrukcji. Dla bezpieczeństwa można użyć osłony bezpieczeństwa. Należy również przechowywać sprzęt ratunkowy w pobliżu basenu. Posiadanie numerów alarmowych wywieszonych jest również dobrym pomysłem. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (CPR) może uratować życie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak urządzić sypialnię z balkonem
Czytaj Dalej

Jak urządzić sypialnię z balkonem

Aranżacja Twojej sypialni może wpłynąć na nastrój w godzinach czuwania i snu. Możesz użyć sztuki, mebli, a nawet…
Jak zrobić huśtawkę na balkon
Czytaj Dalej

Jak zrobić huśtawkę na balkon

Jeśli szukasz sposobu na spędzanie większej ilości czasu na zewnątrz, być może zastanawiasz się, jak zrobić huśtawkę na…
Jak zrobić ogródek warzywny na balkonie
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogródek warzywny na balkonie

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, sadząc warzywa na balkonie. Większość warzyw potrzebuje sześciu godzin słońca każdego…