Jak powinna wyglądać niewielka łazienka?

W małych mieszkaniach bardzo często to właśnie łazienka jest jednym z najmniejszych pomieszczeń w domu i to ona wymaga niemal mistrzowskiego operowania przestrzenią, aby znaleźć w niej miejsce na wszystkie potrzebne przedmioty. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, od jakiej najczęściej zaczyna się w ogóle dyskusja o łazience, jest wybranie odpowiednich płytek. Najlepiej jednak, aby łazienka była jasna, niekoniecznie bardzo wzorzysta, ponieważ jasny kolor będzie ją powiększał optycznie, wzorki zaś będą sprawiały wrażenie oczopląsu.

Wanna czy prysznic?

Kolejnym dylematem najczęściej staje się to, czy zamontować w niej wannę czy prysznic. W przeważającej części niewielkich łazienek możemy spotkać się z prysznicem, chociaż zdecydowanie łatwiej jest w takowej umieścić niewielką, wąską wannę, która również będzie znacznie praktyczniejsza niż prysznic. Spokojnie można więc inwestować w takie wyposażenie. Ponadto, nad wanną zawsze można zamontować dodatkowe półki lub zawiesić sznurki na pranie, czego nad kabiną prysznicową zrobić nie będziemy mogli.

Umeblowanie łazienki

Niekoniecznie w niewielkich łazienkach musimy rezygnować z szerokiej umywalki, jeśli taka akurat nam się podoba. Najlepszym rozwiązaniem i zarazem najpraktyczniejszym, będzie kupienie dopasowanej do szafki umywalki. Będzie można dzięki temu wygodnie przechowywać kosmetyki, a sama umywalka będzie wyglądała bardzo estetycznie. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy również w sklepach umywalki o różnych kształtach, które łatwo można dopasować do różnego rodzaju wolnej przestrzeni.

2 comments on “Jak powinna wyglądać niewielka łazienka?
  1. justyna napisał(a):

    Strasznie urocze są takie malutkie łazienki.

  2. marcin napisał(a):

    W sumie po co większa łazienka, jeśli mała jest dobrze zagospodarowana?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *