Kuchnia to pomieszczenie, którego praktyczność i funkcjonalność jest szczególnie ważna. I właśnie kierując się tymi dwoma aspektami, z rozwagą dobieramy wszelkie meble, sprzęty AGD oraz akcesoria, które mogą ułatwić nam różne prace kuchenne. Z niewiadomych przyczyn rozdrabniacze do odpadów często są pomijane w trakcie planowania wyposażenia kuchni, a szkoda, bo te niewielkie urządzenia mają ogromny potencjał, by uczynić naszą kuchnię jeszcze bardziej praktyczną.
Jak działają rozdrabniacze odpadów?
Kuchenne rozdrabniacze odpadów najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Kształtem przypominają tubę, w której zamontowane są ostrza (talerze tnące).
Zasada ich działania jest niezwykle prosta. Urządzenia montowane są pod zlewem, w jego odpływie. Wymagają również dostępu do zasilania elektrycznego. Po uruchomieniu rozdrabniacza kuchennego, wpadające do niego odpadki zostają posiekane na drobne cząsteczki i wraz z wodą spłukane do kanałów odpływowych.
Zaleca się na ogół stosowanie wody zimnej, ponieważ przy okazji działa ona chłodząco na młynek podczas pracy.
Zalety stosowania rozdrabniaczy
Chociaż w wielu krajach rozdrabniacze odpadów, to urządzenia niezwykle popularne — niektórych młynek do zlewu jest wręcz koniecznością — w Polsce jest to nadal mało popularne urządzenie. A szkoda. Zastosowanie rozdrabniaczy ma wiele zalet — przytoczymy kilka z nich:
-
Zwiększona higiena w kuchni — dzięki rozdrabniaczom wyeliminujesz ryzyko rozkładu odpadków, a co za tym idzie, na zawsze pozbędziesz się brzydkich zapachów ze zlewu, przyciągających niechciane owady, takie jak muchy.
-
Dbałość o środowisko — mniejsza ilość odpadów oznacza także mniejszą ilość gazów cieplarnianych, które są generowane przez odpady zalegające na wysypiskach.
-
Idealne rozwiązanie do małych kuchni — segregacja śmieci jest nie tylko modą, ale i koniecznością. Jako posiadacz młynka nie będziesz musiał się przejmować brakiem miejsca w kuchni na kosz na bioodpady, ponieważ będą one lądowały w młynku, a następnie, rozdrobnione, w kanalizacji.
-
Nowoczesność i uniwersalność w jednym — młynki do odpadów dostępne w https://comitor.pl/katalog/rozdrabniacze-odpadow/ są nie tylko wykonane z najlepszych gatunkowo stali, ale także kompatybilne z różnymi zlewozmywakami. Zakup rozdrabniacza wcale nie musi oznaczać zakupu nowego zlewozmywaka. Wśród wielu dostępnych modeli bez problemu znajdziesz ten, który będzie najbardziej odpowiadał Twoim wymaganiom i możliwościom.
-
Wygoda — ostatnia, ale równie ważna zaleta. Koniec z segregacją bioodpadów. Koniec z przenoszeniem ich do kosza. Jedyne co musisz zrobić, to wrzucić resztki do zlewozmywaka i włączyć młynek. To najszybsze z możliwych rozwiązań!
Kryteria wyboru rozdrabniacza odpadów
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dostępne na rynku rozdrabniacze do odpadów są kompatybilne z większością zlewozmywaków. Jednakże przed zakupem warto sprawdzić wymiary instalacyjne młynka, a przede wszystkim jego szerokość oraz wysokość. Inne kryteria, które powinny zwrócić Twoją uwagę to m.in.:
-
pojemność młynka,
-
stopień rozdrobnienia odpadków lub możliwość jego regulacji,
-
moc młynka na odpady.
Podobne tematy
- Zlewozmywak – jak wybrać mądrze?
- Czy regał na kółkach jest dobry do kuchni?
- Jaki zlewozmywak granitowy z ociekaczem powinniśmy wybrać?
Moja przygoda z wnętrzami zaczęła się bardzo przypadkowo, od dłuższego czasu zajmowałem się budownictwem aczkolwiek dekoracja wnętrz była moim hobby które zamieniłem w codzienne zajęcie. Poznałem dużo technik dekorowania i urządzania wnętrz, dzięki temu możecie Państwo czytać wartościowe artykuły na tym blogu.