Co zrobić, gdy mamy w domu lśniące okno

Co zrobić, gdy mamy w domu lśniące okno

Kiedy mamy w domu lśniące okno, chcemy mieć pewność, że tak pozostanie! Na szczęście istnieje wiele łatwych sposobów na utrzymanie okien w czystości. Oto kilka wskazówek. Po pierwsze, zwiń gazetę w kulkę i zanurz ją w roztworze wody i detergentu. Załóż gumowe rękawiczki, aby chronić ręce przed tuszem z gazety. Następnie weź miękką szmatkę i delikatnie przetrzyj okno.

Czyste okna

Gdy mamy w domu lśniące okno, wszyscy jesteśmy aż nadto zadowoleni z odbijających się na nim promieni słonecznych. Aby wyczyścić okno, najlepiej jest zacząć od zewnątrz i pracować swoją drogę do wewnątrz. Gąbka i roztwór octu to dobre rozwiązania dla tego zadania. Jeśli nie masz środka do czyszczenia okien, możesz użyć roztworu octu i wody. Zacznij od przetarcia krawędzi szkła i ram. Możesz użyć bawełnianych wacików do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Do czyszczenia parapetu i reszty okna może przydać się odkurzacz.

Jeśli masz brudne okno, możesz spróbować umyć je płynem do mycia naczyń. Możesz też użyć miękkiej bawełnianej koszulki, aby usunąć smugi. Jeśli nie chcesz kupować specjalnego środka czyszczącego, możesz też użyć domowego. Mieszanka wody, octu i mydła zdziała cuda. Upewnij się jednak, że po wszystkim dokładnie ją spłuczesz, ponieważ piana z mydła może pozostawić ślady.

Dobrze sprawdzi się również domowy roztwór octu. Ocet to doskonały środek czyszczący, ponieważ jest antybakteryjny i nietoksyczny. Można go również używać do luster i szklanych paneli na meblach. Upewnij się, że nosisz gumowe rękawice podczas czyszczenia okien, ponieważ roztwór może odbarwić drewniane ramy. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi krokami, aby zachować swoje okno musujące. Jeśli nie czujesz się komfortowo z tymi metodami, możesz również zdecydować się na komercyjne środki do czyszczenia okien.

Chociaż czyszczenie okien ściereczką z mikrofibry może wydawać się bardziej czasochłonne, istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać wykończenie bez smug. Najskuteczniejszym sposobem czyszczenia okien jest użycie ściągaczki, a nawet gazety, w zależności od rodzaju okna, które posiadasz. Ściągaczka jest przydatnym narzędziem do czyszczenia okien, więc zawsze możesz jej użyć, gdy nadejdzie czas.

Czyszczenie zewnętrznej strony

Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie zewnętrznej strony błyszczącego okna w domu. Jednym ze sposobów jest spryskanie go wężem ogrodowym wyposażonym w obrotową dyszę. Podczas spryskiwania należy pamiętać o usunięciu wszelkich zanieczyszczeń powierzchniowych. Można również zmieszać ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń i nanieść ją na okno zewnętrzne. Za pomocą gąbki lub szmatki należy wyszorować całą powierzchnię okna roztworem. Po spłukaniu, przed ponownym nałożeniem, pozostaw okno do częściowego wyschnięcia.

Interesujące treści:  Czy okno balkonowe z dwustronną klamką i zamkiem jest lepsze od zwykłego?

Aby usunąć smugi, można użyć ściągaczki. Używając ściągaczki, pamiętaj, aby zachodzić na krawędź ściągaczki na około 2 cale. Następnie przeciągnij ściągaczkę w dół. Kiedy skończysz, użyj szmatki, aby wytrzeć nadmiar roztworu. Możesz również użyć niestrzępiącej się szmatki, aby usunąć nadmiar wody i smugi.

Jeśli Twoje okna są szczególnie brudne, możesz również spróbować mieszanki białego octu i wody destylowanej. Najlepiej sprawdza się mieszanka równych części białego octu i wody. Możesz kupić taką mieszankę lub wymieszać ją samodzielnie w domu. Do większych okien najlepiej użyć wiadra. W przypadku najbardziej uporczywych plam możesz wymieszać 2 szklanki wody z 1/4 szklanki octu lub łyżeczką mydła do naczyń. Jeśli Twoje okno jest bardzo brudne, możesz również użyć ściągaczki. Kiedy używasz ściągaczki, zawsze upewnij się, że kąt gumowego ostrza w kierunku dolnej części okna. Użyj szmatki lub czystego ręcznika na dole każdego przejścia. Gdy okno całkowicie wyschnie, umieść pod nim świeży ręcznik.

Jeśli chciałbyś użyć myjki elektrycznej, powinieneś upewnić się, że używasz detergentu, który został specjalnie opracowany dla okien. Pamiętaj, by używać go ruchem w dół, ponieważ nie wyschnie naturalnie i wkrótce możesz znów skończyć z brudnym oknem. Upewnij się, że zbierasz swoje narzędzia i słuchasz ulubionej muzyki lub stacji radiowej podczas czyszczenia. Jeśli wykonujesz pracę samodzielnie, prawdopodobnie trudno będzie Ci się skoncentrować na zadaniu mycia okien.

Używanie gazety

Mycie okien za pomocą pogniecionej gazety jest łatwe. Po prostu pocieraj gazetą o okno, aż ciecz się rozejdzie. Dzięki gazecie okna będą lśniące i czyste. Pamiętaj, że cząstki gazety mogą przykleić się do ramy okna, więc używaj gumowych rękawic podczas używania gazety. Możesz również rozważyć użycie zielonego roztworu do czyszczenia okien. Gazetę można również wykorzystać do polerowania szklanych powierzchni, takich jak lustra i okna.

Gazety są tanie i łatwo dostępne. Pomagają też w recyklingu. I są bardziej chłonne niż ręczniki papierowe. Jeśli obawiasz się, że pozostawisz smugi lub zacieki, użyj gazet z tuszem sojowym. Tusz sojowy jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż tusze na bazie oleju, które są szkodliwe dla środowiska. Gazety są często darmowe, więc ich używanie nie kosztuje wiele. A kiedy już skończysz je czytać, trafiają do kosza, ale można je ponownie wykorzystać jako środki do czyszczenia okien.

Interesujące treści:  Co zrobić, gdy klamka okna nie idzie do końca

Gazety mogą być używane do mycia okien w wielu sytuacjach. Nie ma znaczenia, czy okno jest wewnątrz czy na zewnątrz; gazety mogą być używane do wszystkich rodzajów szkła, w tym luster i szklanych powierzchni łazienkowych. Jest to również skuteczny sposób na czyszczenie luster łazienkowych. A ponieważ gazety są wolne od materiałów drapiących, mogą być doskonałą opcją do czyszczenia okien. Nie wspominając o tym, że gazety pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Używanie octu

Używanie octu do czyszczenia szklanych powierzchni ma wiele zalet, jest niedrogie i łatwo dostępne. Butelka octu może kosztować Cię zaledwie dolara, lub mniej, w zależności od jej wielkości. Jest to również bezpieczny środek czyszczący, który można stosować wokół dzieci i zwierząt domowych. I w przeciwieństwie do innych substancji chemicznych, ocet jest bezpieczny dla wielu rodzajów szkła, w tym okien samochodowych. W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych zastosowań octu w czyszczeniu szyb.

Możesz użyć octu do czyszczenia okna, ale najlepiej najpierw umyć je wodą destylowaną. Pozwoli to usunąć wszelkie zabrudzenia i pozostałości, które mogą pozostać w środku. Po umyciu okna należy je wycisnąć, stosując pociągnięcia w dół. Trzeba też wytrzeć okno ściereczką z mikrofibry lub gazetą. Ręczniki papierowe mogą pozostawiać kłaczki, więc pamiętaj, aby wytrzeć ostrze po każdym przejściu.

Jeśli nie masz butelki ze spryskiwaczem lub węża, możesz użyć gazety do usunięcia brudu i odcisków palców z okna. Filtr do kawy lub bawełniany wacik nasączony mieszaniną wody i octu to bezpieczna alternatywa do czyszczenia szkła. Sok z cytryny to kolejna skuteczna metoda. Możesz nawet użyć filtra do kawy zamiast ręcznika papierowego, jeśli chcesz mieć okno wolne od kłaczków.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś octu do czyszczenia powierzchni, najlepiej jest poczytać o właściwym podejściu do konkretnej sytuacji. Najczęstszą metodą jest mieszanka jednej filiżanki octu i jednej filiżanki ciepłej wody. Ta mieszanka pomoże rozbić tłuszcz i plamy z twardej wody szybciej. Ważne jest, aby pamiętać, aby używać wody destylowanej podczas mieszania octu i wody, ponieważ ocet może mieć silny zapach. Możesz poeksperymentować z roztworem na małej powierzchni, zanim zastosujesz go na większych powierzchniach.

Używanie filtrów do kawy

Możemy zrobić odświeżacz powietrza bez kłaczków, wkładając filtr do kawy między dwa kawałki porcelany. Innym zastosowaniem filtra do kawy jest kuchnia. Podczas gotowania, filtry do kawy mogą być używane do smarowania patelni bez pozostawiania bałaganu. Poza tym, że są świetnymi absorbentami, filtry do kawy mogą być również wykorzystywane do rzemiosła. Można z nich zrobić ładne płatki śniegu, wieńce i kwiaty. Kiedy nie są używane, możesz zaparzyć herbatę w filtrze do kawy i związać go gumką.

Interesujące treści:  Jaki karnisz pasuje do okna w salonie?

Inny sposób na wykorzystanie filtrów do kawy w kuchni to ściereczka do czyszczenia. Zamiast ręczników papierowych, filtry do kawy można umieścić w dnie doniczek z kwiatami. Oprócz używania ich do mycia okien, można ich również używać do czyszczenia piekarnika, odsączania wody z patelni lub wykładania doniczek. Mogą one zapobiec wydostawaniu się ziemi z doniczki i są idealne do wyłożenia. Filtry do kawy to także świetny sposób na ochronę delikatnych elementów, takich jak ozdoby świąteczne.

Dla tych z nas, którzy prowadzą intensywny tryb życia, filtry do kawy stanowią świetne arkusze do suszenia. Kilka filtrów do kawy z dodatkiem lawendy może zredukować elektryczność i zwilżyć popiół. Oprócz ich wspaniałego zastosowania w kuchni, filtry do kawy są również świetnymi miseczkami. Oprócz tego, że są użytecznym narzędziem do mycia naczyń, filtry do kawy mogą być używane do robienia domowych chusteczek. Te ekologiczne filtry do kawy mogą być również używane jako arkusz do suszenia, zmniejszając potrzebę zakupu drogich arkuszy do suszenia. Możesz ich użyć kilka razy, aby Twoje ubrania były czyste i pachnące świeżością.

Jeśli masz w domu jasne okno i preferujesz sypką herbatę liściastą, filtr do kawy stanowi doskonałe sitko do herbaty. Umieść filtr do kawy na górze kubka i dodaj do niego sypką herbatę. Następnie przelej gorącą wodę przez filtr do kawy, aby odcedzić herbatę. Filtr do kawy to świetny sposób na utrzymanie świeżości herbaty, a nawet na zrobienie własnych torebek.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak otworzyć uchylone okno od zewnątrz
Czytaj Dalej

Jak otworzyć uchylone okno od zewnątrz

Jeśli próbujesz otworzyć okno uchylone do wewnątrz od zewnątrz, musisz obrócić klamkę okna tak, aby była skierowana do…
Czy warto kupić okno trójszybowe?
Czytaj Dalej

Czy warto kupić okno trójszybowe?

Zakup okna z potrójnymi szybami to doskonała inwestycja, ale jakie są jej korzyści? Porozmawiajmy o tym, ile kosztują…