Czy żywica jest dobrym podłożem na balkon?

Czy żywica jest dobrym podłożem na balkon?

Balkony to nie tylko przestrzeń funkcjonalna, to miejsca, w których można cieszyć się świeżym powietrzem i ładować baterie. Z tego względu muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać obciążenia i naprężenia, a także dobrze wyglądać. Główne wyzwania związane z zastosowaniem płynnej żywicy na balkonie to niekorzystne warunki atmosferyczne i wysokie wymagania estetyczne. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego podłoża na balkon. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wadach i zaletach tych materiałów.

Żywice to dobre podłoże na balkon

Balkony to coś więcej niż tylko praktyczne przestrzenie do korzystania z uroków życia na świeżym powietrzu. Ludzie wykorzystują je jako miejsce, w którym mogą naładować swoje baterie i cieszyć się życiem. Oznacza to, że muszą one być wystarczająco solidne, aby wytrzymać obciążenia i naprężenia, które się z nimi wiążą, a jednocześnie dobrze wyglądać. Oprócz obciążeń mechanicznych, balkony mają również wysokie wymagania estetyczne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie podłoże dla Twojego balkonu.

Przygotowanie odpowiedniego betonowego podłoża pod posadzkę żywiczną jest kluczowym krokiem w procesie instalacji tego rodzaju podłogi. Solidne i równomierne podłoże betonowe jest niezbędne, aby zapewnić trwałość, wytrzymałość i estetykę posadzki żywicznej. Przygotowanie wylewki pod posadzkę ułatwi betoniarka https://www.norwit.pl/blog/betoniarka-3/ktora-betoniarka-sprawdzi-sie-na-budowie-98, która w szybki sposób wymiesza składniki potrzebne do wykonania betonowej bazy.

Interesujące treści:  Jak zamocować parasol na balkonie

Po pierwsze, weź pod uwagę temperaturę. Żywica przed wlaniem powinna mieć temperaturę pokojową. Unikaj wylewania jej prosto z samochodu lub pozostawiania w upalny dzień. Przechowuj ją również z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Pomoże to zapobiec jej wypaczeniu lub pękaniu. Dodatkowo zabezpieczy podłogę przed zarysowaniami. Pod względem trwałości żywice są dobrym podłożem na balkon.

Cementy dekoracyjne to dobre podłoże na balkon

Balkon wykonany z betonu to popularny materiał budowlany, który dla dodatkowej ochrony wymaga zastosowania membrany hydroizolacyjnej. Powłoka poliuretanowa, znana również jako płynna guma, jest skuteczną opcją dla hydroizolacji balkonu. Aby zainstalować powłokę poliuretanową, powierzchnia balkonu musi być dokładnie oczyszczona i wolna od brudu i zanieczyszczeń. Po nałożeniu powłoki poliuretanowej, balkon należy wygładzić zaprawą i gruntem DRACO PRIMO 850, który zapobiega oddzielaniu się wilgoci.

W celu stworzenia gładkiej powierzchni dobrym wyborem są dekoracyjne, poziome nakładki betonowe. Dostępne w grubych i cienkich aplikacjach, zapewniają jednolitą, bezszwową powierzchnię. Powstała w ten sposób powierzchnia jest wysoce odporna na oddziaływania mechaniczne i warunki atmosferyczne, a jednocześnie antypoślizgowa i bezspoinowa. Ten rodzaj materiału można układać w dowolnych kształtach, co zapewnia, że gotowa powierzchnia jest idealnie gładka i antypoślizgowa.

Interesujące treści:  Jak zrobić hamak na balkonie

Poliuretan

Wybierając membranę hydroizolacyjną na balkon, najlepszym wyborem jest kauczuk butylowy. Ta płynna membrana może być nakładana na jastrych lub bezpośrednio pod wykończenie powierzchni. Dobrze współpracuje z większością podłoży, w tym z betonem, sklejką czy blachą cementową. Membrana hydroizolacyjna może wymagać podkładu epoksydowego. Po nałożeniu gumy butylowej można zastosować kolejną warstwę membrany hydroizolacyjnej. Należy pamiętać, że jedna powłoka nie będzie przylegać do mokrego podkładu.

Po przygotowaniu powierzchni balkonu należy nałożyć poliuretanową membranę hydroizolacyjną. Należy ją nakładać za pomocą pędzla lub wałka, tak aby pokryć całą powierzchnię balkonu. Ostrożnie nakładaj membranę hydroizolacyjną, pokrywając wszystkie łączenia i krawędzie. Jeśli nie chcesz, aby woda przenikała przez membranę, użyj taśmy siatkowej do zakrycia krawędzi odpływu. Pozwól, aby membrana hydroizolacyjna wyschła przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Kauczuk butylowy

Kauczuk butylowy to świetna opcja do hydroizolacji balkonu, ale nie zawsze jest to najlepszy wybór do wykończenia powierzchni. W niektórych przypadkach guma butylowa może być zainstalowana bezpośrednio pod wykończeniem powierzchni, takim jak płyta betonowa. Sprawdza się również jako podłoże hydroizolacyjne dla podłóg łazienkowych, płyt betonowych i sklejki. Przed zastosowaniem gumy butylowej należy jednak najpierw zastosować płynną membranę.

Interesujące treści:  Czy kosz wiklinowy to dobra dekoracja na balkon?

Kauczuk butylowy jest syntetycznym klejem kauczukowym zaprojektowanym specjalnie do tworzenia szczelnego na warunki atmosferyczne uszczelnienia pomiędzy panelami metalowymi. Starsze kampery, na przykład, były często uszczelniane przy użyciu kitu nie-butylowego, ale ten rodzaj kitu ma tendencję do stawania się twardym i kruchym przy regularnej ekspozycji na promienie ultrafioletowe A. Z drugiej strony, kit niebutylowy może spowodować znaczne uszkodzenie wewnętrznych ścian kampera przez wodę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Modne aranżacje kwiatowe na balkon
Czytaj Dalej

Modne aranżacje kwiatowe na balkon

Na balkonie możesz posadzić różne rodzaje kwiatów, ale paleta kolorów i odmiana kwiatów, którą wybierzesz, będzie zależała od…
Z czego zrobić doniczkę na balkon
Czytaj Dalej

Z czego zrobić doniczkę na balkon

Jeśli chcesz, aby Twoje donice i pojemniki wyglądały świeżo, możesz poddać swoje stare donice i doniczki recyklingowi i…
Jak urządzić sypialnię z balkonem
Czytaj Dalej

Jak urządzić sypialnię z balkonem

Aranżacja Twojej sypialni może wpłynąć na nastrój w godzinach czuwania i snu. Możesz użyć sztuki, mebli, a nawet…