Wybór sosnowego stojaka na wino

Wybór sosnowego stojaka na wino

Podczas gdy dąb i inne twarde drewna są droższe, sosna jest znacznie bardziej przystępna. Sosna jest również mniej gęsta niż dąb. Jest również łatwiejsza w obróbce i utrzymaniu niż dąb. Ale czy te cechy są warte swojej ceny? Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze sosnowego regału:

Mniej gęsty niż dąb

Najczęściej regał sosnowy będzie lżejszy niż dębowy. Zarówno sosna jak i dąb produkują drewno, które ma różną gęstość. Sosna żółta południowa i sosna czerwona to najgęstsze odmiany sosny. Natomiast dęby produkują drzewa, które są cięższe od najbardziej gęstych rodzajów sosny. Pozostaje więc pytanie, które z nich jest bardziej gęste? Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego drewna dla Twojego regału. Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na niektóre z Twoich palących pytań.

Interesujące treści:  Wybór uchwytu stołowego na owoce i warzywa

Gęstość drewna to podstawowa różnica między dębem a sosną. Podczas gdy oba są miękkim drewnem, dąb jest zazwyczaj gęstszy niż sosna. To sprawia, że dąb jest bardziej wytrzymały, ale nie wszystkie odmiany dębu są równie gęste. Niezależnie od tego, ważne jest, aby zauważyć, że drewno dębowe ma tendencję do być droższe niż sosna. Z tego powodu, możesz wybrać sosnę, jeśli nie planujesz przenieść swój stojak wokół. Pamiętaj jednak, że oba rodzaje drewna są trwałe i solidne.

Odporny na kurczenie się

Drewno sosnowe nie jest najlepszym wyborem dla stojaków na wino z powodu jego niskiej gęstości. Ma tendencję do wypaczania i filiżanki w czasie. Ponadto sosna wydziela zapachy, które są szkodliwe dla wina. Jednak dąb jest doskonałym wyborem i często jest odzyskiwany ze starych dębowych beczek. Stojaki dębowe mają wyraźny aromat starych piwnic i są trudne do pracy. Jednakże, jeśli jesteś zaangażowany w uzyskanie jak najwięcej z twoich stojaków, dąb da ci najlepsze wyniki.

Interesujące treści:  Pomysły na dekoracje związane z kształtem regału

Łatwy w obróbce

Sosna jest niedroga, łatwa w kształtowaniu i stosunkowo prosta w obróbce. Jest stosunkowo łatwa do cięcia i kształtowania, ale bejcowanie i wykańczanie może być trudne. Przed rozpoczęciem budowy upewnij się, że wybierasz kawałki z niewielką ilością sęków. Końcowe usłojenie desek sosnowych powinno wyglądać jak deska ćwierćstrugana. Wybieraj kawałki z liniami słojów biegnącymi prostopadle do dłuższej osi. Ciężar innych desek w stosie powinien pomóc w utrzymaniu równowagi drewna.

Łatwy w utrzymaniu

Na szczęście klon japoński nie jest trudny w utrzymaniu. Wymaga jednak nieco troski i konserwacji. Na początek klon japoński ma igły, które zmieniają kolor, sygnalizując potencjalne problemy. Brązowe igły wskazują na nadmierne podlewanie. Żółte igły mogą być oznaką zbyt dużej ilości światła słonecznego lub nadmiernego podlewania. Opadające igły to kolejny znak, że drzewo ma problemy. Jeśli zauważysz któryś z tych znaków, możesz dokonać niezbędnych zmian w pielęgnacji sosny.

Interesujące treści:  Czy skandynawski regał na książki jest dobry dla dzieci?

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki regał pasuje do doniczek?
Czytaj Dalej

Jaki regał pasuje do doniczek?

Jak wysoka jest półka, na której chcesz postawić doniczki? Doniczki stoją około trzech ósmych bloku, więc chcesz regał,…