Czym charakteryzuje się regał loftowy?

Czym charakteryzuje się regał loftowy?

Istnieje kilka cech, które definiują regał loftowy. Te cechy to m.in. projekt na otwartym planie, wielofunkcyjne meble, Antresola, oprawy oświetleniowe na różnych wysokościach. Poniżej wymieniono kilka z nich. Jeśli chciałbyś kupić jeden dla swojego loftu, czytaj dalej. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Meble wielofunkcyjne

Wielofunkcyjny regał do loftu to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w sypialni. Te meble mogą być używane jako samodzielne elementy lub umieszczone pod łóżkiem na poddaszu w celu zaoszczędzenia miejsca do przechowywania. Posiadają również klasyczne wykończenie i są dostępne online, bezpośrednio od producenta. Nie można go dostać w lokalnym RC Willey, choć. Oto kilka innych opcji, które możesz rozważyć. Wśród nich jest regał Boston, który charakteryzuje się czystymi liniami i tradycyjnym wykończeniem.

Projekt na otwartym planie

W dzisiejszych czasach regał na otwartym planie na poddaszu może służyć jako użyteczny dodatek do przestrzeni życiowej. Lofty są zazwyczaj zlokalizowane nad schodami. To czyni je bardziej wydajnymi i pomaga stworzyć bezproblemowy wygląd. Najlepsza pozycja do wykorzystania zależy od kilku czynników, w tym dostępnej wysokości, zamierzonego wykorzystania przestrzeni, kształtu dachu i lokalizacji drzwi do loftu. Regał na poddaszu może służyć jako funkcjonalny, dekoracyjny element w pomieszczeniu, które w przeciwnym razie jest zupełnie nieużyteczne.

Lofty są często projektowane z myślą o otwartym planie życia, ale ograniczona przestrzeń na poddaszu może sprawić, że wyda się ono ciasne i nieuporządkowane. Jeśli przestrzeń jest na wagę złota, rozważ stworzenie oddzielnych stref z różnymi meblami i podłogami. Styl użytej farby ściennej powinien uzupełniać oryginalną estetykę przemysłową, taką jak cegła lub beton. Ściany podtrzymujące poddasze są często nieotynkowane lub tylko lekko otynkowane.

Inny sposób tworzyć otwartego planu projekt jest ruszać twój składowych jednostki perymetrycznie pokój. To uwalnia przestrzeń w środku i pozwala ci umieszczać większych meble. Podczas gdy mniejsze meble mają tendencję do dominowania w pokoju, nie zawsze wydają się proporcjonalne. Według House Beautiful, powinieneś użyć co najmniej kilku pełnowymiarowych mebli w małym lofcie. Stworzy to bardziej zrównoważony i proporcjonalny wygląd.

Interesujące treści:  Czy regał Kallax jest wytrzymały?

Loftowe regały na książki powinny być strategicznie rozmieszczone, aby nie zajmowały cennej przestrzeni. Najlepsze miejsca dla nich to narożniki pokoju lub całkowite odsunięcie od ścian. Można również umieścić łóżko w rogu strychu, z dala od wszystkich ścian i przykryć je przezroczystymi zasłonami, aby stworzyć zachęcającą atmosferę. Jako bonus, regał na poddaszu może służyć jako funkcjonalna jednostka magazynowa i wejście dla biurka.

Antresola

Antresola to podwyższona przestrzeń w budynku, która znajduje się powyżej poziomu gruntu. Ten typ konstrukcji jest czasami częściowo otwarty na znajdującą się poniżej przestrzeń podłogową o podwójnej wysokości i może być zaprojektowany pod kątem określonych charakterystyk obciążenia. Antresole są często używane w magazynach, ponieważ umożliwiają dodatkową przestrzeń roboczą i przechowywanie. Istnieje wiele różnych typów poddaszy, a wszystkie są niezwykle elastyczne.

Antresola jest zwykle używana do przechowywania, więc większość loftów będzie miała zarówno półki krótko-, jak i długodystansowe. Wiele firm wykorzystuje jeden poziom poddasza jako magazyn, a drugi jako biuro. Zalety antresoli są oczywiste. W antresoli można przechowywać rzeczy, jednocześnie oszczędzając miejsce i pieniądze. Oprócz przechowywania, można zainstalować również oświetlenie. Pod antresolą zwykle wbudowane są lampy LED, a na górze znajdują się gniazdka elektryczne z ładowarkami USB.

Oprócz oferowania dodatkowej przestrzeni do przechowywania, antresole mogą również stanowić elegancki kącik wypoczynkowy lub drugą sypialnię. Antresola ma zarówno estetyczne, jak i ergonomiczne korzyści, a Ty możesz znaleźć niezliczone projekty, które będą pasować do Twojego domu. Pomyśl poza pudełkiem i użyj swojej wyobraźni, aby stworzyć własną antresolę. Niebo jest granicą dla twojej kreatywnej antresoli. Jeśli myślisz o dodaniu antresoli do swojego domu, rozważ przestrzeń strychową ze wspólnym sufitem.

Interesujące treści:  Jak zrobić regał na książki i stół w jednym

Jeśli szukasz więcej miejsca, ale nie masz na to budżetu, antresola jest drogą do zrobienia. Ta przestrzeń jest na tyle uniwersalna, że może być wykorzystana jako dodatkowa sypialnia, domowa biblioteka, studio artystyczne, a nawet otwarty pokój zabaw dla dzieci. Możesz ją wykorzystać jako domowe biuro, domową bibliotekę lub cokolwiek innego. A jeśli szukasz taniego miejsca do przechowywania, antresola idealnie wpasuje się w Twój budżet.

Oprawy oświetleniowe na różnych wysokościach

Wielkość oprawy oświetleniowej może nadać lub podważyć wygląd pomieszczenia. Powinna ona zachować równowagę pomiędzy byciem zbyt małym lub zbyt dużym i wtopieniem się w przestrzeń bez wrażenia braku skali. Zacznij od zmierzenia wysokości i długości pomieszczenia w calach i stopach. Celuj w użycie oprawy oświetleniowej o średnicy dwóch do trzech cali na stopę. Na przykład, idealna średnica to 2,5 do 3 cali na każdą stopę wysokości pomieszczenia.

Wybór opraw oświetleniowych na różnych wysokościach to dobry sposób na dodanie głębi i zainteresowania regałowi. Mini i średnie lampy wiszące powinny być zawieszone na wysokości od 66 do 72 cali nad podłogą. Sufit może być wyższy lub niższy niż regał, ale pojedyncza średnia lampa wisząca nie powinna być niższa niż dwie stopy od ziemi. Oprawy oświetleniowe na różnych wysokościach na regale loftowym dodadzą zainteresowania i równowagi całej przestrzeni.

Materiały stosowane w regale loftowym

Materiały stosowane w regale loftowym różnią się w zależności od jego przeznaczenia. Istnieje kilka rodzajów dostępnych materiałów, w tym płyta wiórowa i sklejka, które są znane ze swojej wytrzymałości i trwałości. Sklejka, z drugiej strony, jest bardziej przystępna i jest używana jako tańsza alternatywa dla litego drewna. Lita tarcica sosnowa jest znana ze swojego dostojnego piękna i wytrzymałości. Sklejka jest również dostępna w kilku gatunkach, a te z wyższej półki charakteryzują się zmiennym kierunkiem słojów. Wygląd szlachetnego drewna można poprawić poprzez zainstalowanie górnej i dolnej warstwy wysokiej jakości drewna. Fornir krawędziowy i frezowanie mogą dodatkowo uzupełnić wygląd. Drewniane półki są również szeroko stosowane do tego celu, ale nie są tak trwałe, jak te stosowane w regale loftowym. Równie popularne są również półki szklane, choć mniej trwałe niż drewniane.

Interesujące treści:  Jakie dekoracje pasują do regału na książki?

W przypadku części regałowej pierwszym krokiem jest określenie wymiarów loftu. Wysokość półek powinna wynosić od jedenastu do dwunastu centymetrów. Po zmierzeniu wysokości pomieszczenia, zmierz odległość od podłogi do sufitu i wykonaj punktację wzdłuż linii. Gdy już wiesz, ile materiału potrzebujesz, wywierć otwory na odpowiednich głębokościach. Otwory powinny mieć dokładnie 1/4 cala średnicy. Aby zapewnić precyzję, należy użyć przyrządu do wiercenia, aby uzyskać dokładne wymiary.

Inną opcją jest regał na zamówienie. Ten typ może być dostosowany do przestrzeni i preferencji użytkownika. Może zawierać półki na książki i media, pusty obszar wyświetlania dla dzieł sztuki, a nawet biurko. Materiały używane do budowy regału na poddaszu różnią się znacznie, ale podstawowy model może być zbudowany za około 40 dolarów. Powinieneś pozwolić na około 40 godzin dla tego projektu. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz spróbować kupić zestaw lub zamówić go w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy regał Kallax może być zawieszony?
Czytaj Dalej

Czy regał Kallax może być zawieszony?

Jednym z najpopularniejszych pytań, które słyszę na temat regału Kallax jest “Czy kallax można powiesić?”. Półki IKEA nie…
Jak zrobić schodkowy regał na książki
Czytaj Dalej

Jak zrobić schodkowy regał na książki

Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć schodkowy regał w swoim domu, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak się za to zabrać. Oto…