Na jaki kolor pomalować regał na wino?

Na jaki kolor pomalować regał na wino?

Wybierając kolor farby do stojaka na wino, możesz stworzyć schemat kolorów “kanapkowych”. W tym artykule, będziemy patrzeć na niektóre z opcji: Wybór pomiędzy bejcowanym drewnem i niebejcowanym drewnem, a także czy iść z zielonym lub bordowym. Obejmiemy również różne style stojaków na wino, aby pomóc Ci wybrać najlepszy z nich. Ponadto pokażemy Ci, jak połączyć stojak na wino z różnymi kolorami, aby wyróżniał się w Twoim domu.

Wybór pomiędzy bejcowanymi i niebejcowanymi stojakami na wino

Jedną z głównych różnic pomiędzy bejcowanymi i niebejcowanymi stojakami na wino jest rodzaj użytego drewna. Drewno jest naturalnie piękne, ale nie wszystkie rodzaje mogą być barwione lub lakierowane. Te wykończenia są ściśle dla celów estetycznych i nie zwiększają trwałości stojaka. Niektórzy ludzie decydują się na zakup niebarwionych drewnianych stojaków na wino, ponieważ niewykończone drewno rozwinie ciemniejszy odcień w czasie i będzie miało bogatszy kolor. Można kupić stojaki na wino, które są niebejcowane, ale najlepiej pomalować je po złożeniu.

Interesujące treści:  Pomysły na dekoracje związane z kształtem regału

Drewniane stojaki na wino to doskonały wybór do domów o klasycznym wystroju. Drewniane stojaki mają rustykalny, a zarazem elegancki charakter. Świetnie nadają się do systemów przechowywania wina o dużej gęstości, mają piękne usłojenie i odcienie. Metalowe stojaki na wino są wydajne przestrzennie i łatwe w utrzymaniu. Można ich używać w kuchni, salonie lub barze i są one dostępne w różnych kolorach, aby dopasować je do wystroju domu.

Wybór bordowego schematu kolorystycznego dla stojaków na wino

Jednym z kolorów, który nadaje pomieszczeniu śmiałości jest burgund, który jest głębokim odcieniem fioletu i czerwieni. Idealnie, burgund powinien być połączony z kolorami, które go uzupełniają. Podczas gdy bogate, ciepłe kolory wyglądają wyjątkowo z bordowym, lżejsze, chłodniejsze odcienie mogą pracować dobrze z nim, zbyt. Poniżej przedstawiamy kilka schematów kolorystycznych, które dobrze komponują się z burgundem:

Burgund to głęboki czerwono-brązowy kolor inspirowany winami z Burgundii we Francji. Jego nazwa pochodzi od starożytnego germańskiego plemienia Burgundów, którzy zamieszkiwali te tereny. Kolor ten jest również nazwą garnituru noszonego przez Willa Farrella w filmie Anchorman: Legenda Rona Burgundy’ego. Podobnie jak czerwień, burgund jest odcieniem poważniejszym niż prawdziwa czerwień i kojarzy się z władzą, ambicją i bogactwem.

Interesujące treści:  Z jakiego materiału zrobić stojak na wino?

Innym schematem kolorystycznym, który dobrze współgra z burgundem jest szary. Szary to doskonały neutralny schemat kolorystyczny. Ciemne zielenie i jaśniejsze kremy dobrze współgrają z burgundem. Szary ma szare podteksty, co podkreśla jego bogactwo i pomaga się wyróżnić. Decydując się na schemat kolorów, pamiętaj, aby wybrać taki, który będzie pasował do Twojej kolekcji win. Rozważ dodanie zasłon chroniących Twoją kolekcję wina oraz trwałej podłogi, która utrzyma ciężar butelek.

Wybór zielonego schematu kolorystycznego dla stojaków na wino

Wybór zielonego schematu kolorystycznego dla wyposażenia piwnicy na wino może dodać plusk świeżego stylu do każdego stojaka na wino. Zielony ma szerokie spektrum odcieni, od jasnego do ciemnego, od neonowego żółtego do chłodnego niebieskiego. Ten kolor dobrze łączy się zarówno z jasnymi jak i neutralnymi kolorami i jest często używany jako akcent w wystroju o tematyce przyrodniczej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać ten orzeźwiający kolor.

Interesujące treści:  Jaki rodzaj drewna będzie najtrwalszym regałem na książki?

Zieleń leśna jest naturalnym wyborem dla ścian piwnicy i przywołuje obrazy winorośli i drzew. Odcień ten doskonale pasuje również do stojaków na wino wykonanych z drewna. Odcień ten jest szczególnie trafny dla stojaków na czerwone wino, ponieważ reprezentuje mieszankę czerwonych i fioletowych winogron. Jaśniejsze wersje tego odcienia to sage green, który jest podobny do leśnej zieleni. Zielone winogrona są często przedstawiane w naturze w żywych, zielonych odcieniach.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wybrać regał warsztatowy
Czytaj Dalej

Jak wybrać regał warsztatowy

Podczas przechowywania narzędzi w warsztacie najlepszym rozwiązaniem są regały. Regały wykorzystują wysokość dostępną w warsztacie. Po zmierzeniu przestrzeni…