Jak zrobić lampiony ze słoików Mason na balkon

Jak zrobić lampiony ze słoików Mason na balkon

Możesz łatwo stworzyć lampion ze słoików, używając drucianych wieszaków z pralni chemicznej. Możesz nawet użyć słoików masona do tego projektu. Wystarczy zaopatrzyć się w sznurek lub druciane wieszaki i stworzyć swój lampion! Jeśli dekorujesz swój balkon, możesz nawet dodać odrobinę zieleni, wieszając kilka lampionów na poręczach.

Tworzenie świecącego w ciemności lampionu

Tworzenie świecącego w ciemności lampionu przy użyciu słoików może być łatwym i niedrogim projektem DIY dla każdego balkonu, patio lub podwórka. Te latarnie są piękne i łatwe do wykonania, zwłaszcza jeśli masz pod ręką świecące pałeczki. Proces jest prosty: weź pusty słoik mason, dodaj kilka świecących pałeczek i dodaj pokrywkę. Następnie odczekaj kilka godzin i ciesz się swoim nowym latarnią.

Aby zrobić okrągły lampion, ustaw krótkie końce papieru tak, aby krawędzie lekko nachodziły na siebie. Obrysuj taśmą wnętrze słoika i wytnij koło pasujące do obwodu lampionu. Jeśli chcesz mieć kwadratowy lampion, złóż papier na cztery równe kawałki i wyrównaj krawędzie. Po wyłożeniu obu stron, oklej dno taśmą z wyciętym kwadratem.

Możesz też zrobić świecący lampion, wykorzystując stary słoik po konserwach. Zamiast używać świecącej w ciemności farby, możesz kupić świecące patyczki w sklepie dla dolara lub online. Wystarczy pociąć pałeczki świecące na małe patyczki i namalować je na słoiku. Glow sticks będą trwać przez kilka godzin, ale możesz też zamiast nich użyć przezroczystego szkła lub plastikowego kubka. Jeśli nie masz farby glow in the dark, możesz użyć maleńkich kropek białej farby, a następnie wypełnić słoik farbą. Po wyschnięciu umieść lampkę w słoiku i ciesz się!

Interesujące treści:  Oryginalne dekoracje balkonowe – kwietniki loftowe dla miejskich tarasów

Te lampiony DIY są łatwe do wykonania. Pałeczki świecące są ładowalne, więc można ich użyć ponownie kilka razy. W zależności od użytych chemikaliów, mogą wytrzymać tydzień lub dłużej. I są zabawne do oglądania w nocy. Mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Należy uważać na ilość używanych środków chemicznych, ponieważ niektóre mogą być toksyczne dla roślin.

Możesz również zdecydować się na użycie farb metalicznych. Różowe złoto lub miedź to świetny wybór dla tego projektu. Możesz również użyć papieru do drukarki z klejem w sprayu. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz użyć zwykłego papieru do drukarki i wyciąć go. Jeśli nie masz kleju w sprayu, możesz użyć papieru do drukarki z klejem. Najlepiej jednak użyć kleju, który można kupić w Internecie.

Użycie wieszaków z drutu pralni chemicznej

Wieszaki z drutu pralni chemicznej świetnie nadają się do tego projektu, ponieważ są elastyczne, a jednocześnie sztywne. Drut powinien być na tyle długi, aby całkowicie owinąć się wokół ust słoika, pozostawiając kilka centymetrów drutu do owinięcia wokół szyjki słoika. Następnie zagnij końce drucianego wieszaka tak, aby utworzyły dwie pętle na oczy. Kiedy to zrobisz, możesz dodać świeczkę i zrobić lampion.

Interesujące treści:  Mały balkon, wielkie możliwości – jak optymalnie zagospodarować przestrzeń?

Do wykonania lampionów potrzebna będzie farba do szkła. Na szczęście farbę do szkła można łatwo znaleźć w lokalnej pralni chemicznej. Przezroczystą farbę do szkła możesz znaleźć w lokalnym sklepie z artykułami rzemieślniczymi. Instrukcje producenta powiedzą Ci, jak przygotować słoiki przed rozpoczęciem malowania. Oprócz farby do szkła, będziesz potrzebować taśmy malarskiej Scotch Blue, którą możesz użyć do pokrycia dna słoika.

Innym sposobem na ozdobienie słoików jest farba witrażowa, farby w sprayu w kolorach sheer lub bibuła. Możesz nawet przykleić bibułę bezpośrednio do lampionów. Możesz również użyć rozcieńczonego białego kleju, aby stworzyć nieprzejrzyste kolory. Możesz również zrobić lampiony z różnymi wzorami i wycięciami. Możesz również zamienić puszki w pojemniki na świece, wycinając w nich wzory.

Używanie sznurka

Wykonaj własne lampiony na baterie ze słoików w kilku prostych krokach. Najpierw pokryj swój szklany słoik żetonami do bingo. Następnie przykryj go szklanymi klejnotami. Możesz również użyć sznurka do owinięcia górnej części słoika z ozdobnym uchwytem. Na koniec użyj RapidFuse Ultra Clear do przyklejenia sznurka i drutu owiniętego sznurkiem.

Zbierz wszystkie materiały i przygotuj je. Słoiki Mason to świetny wybór na lampiony wróżek, ponieważ są tanie i łatwo dostępne. Większość rzemieślników ma większość materiałów pod ręką. Postępuj dokładnie według wskazówek, ponieważ wiele kroków można wykonać z użyciem materiałów zastępczych. Możesz dodać swój własny styl do lampionu, malując go lub ozdabiając. Alternatywnie możesz użyć starych lampek świątecznych i kloszy z “thrift store”. Jeśli planujesz umieścić lampiony na zewnątrz, upewnij się, że używasz przedłużacza przeznaczonego do użytku na zewnątrz.

Interesujące treści:  Jak zabezpieczyć balkon przed dziećmi

Jeśli chcesz dodać trochę blasku do swojej przestrzeni na zewnątrz, możesz zrobić lampiony ze słoików ze sznurkiem. Lampiony te można pomalować lub ozdobić światełkami na sznurku. Możesz nawet użyć naklejek lub etykiet pocztowych, aby je spersonalizować. I oczywiście, będą one wyglądać świetnie na twoim balkonie! W końcu kto nie chciałby cieszyć się romantycznym wieczorem na balkonie z ukochaną osobą? Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Innym sposobem na spersonalizowanie słoikowych lampionów jest ozdobienie ich kolorowymi tkaninami i koronkowymi serwetkami. Aby dodać teksturę, użyj Mod Podge na słoiku za pomocą pędzla. Gdy Mod Podge wyschnie, użyj pędzla do uszczelnienia krawędzi bibuły. Po kilku godzinach przymocuj uchwyt. Voilà, stworzyłeś swój własny lampion na zewnątrz!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Z czego zrobić balustradę na balkon
Czytaj Dalej

Z czego zrobić balustradę na balkon

Jeśli chcesz mieć solidną, bezpieczną balustradę, która ochroni Twój balkon przed żywiołami, musisz rozważyć materiał, którego użyjesz. Podczas…