Duża lodówka Side by Side – co warto o niej wiedzieć?

Duża lodówka Side by Side – co warto o niej wiedzieć?

Jednym z rozpoznawalnych urządzeń obecnym w ofercie marki Samsung jest lodówka Side by Side. Idealnie sprawdza się w domach, w których konieczne jest przechowywanie większej ilości jedzenia, czyli na przykład wtedy, gdy pod jednym dachem mieszka wiele osób. W lodówkach Side by Side zastosowano kilka ciekawych rozwiązań, które zwracają uwagę ich użytkowników. O czym mowa? 

Dlaczego Side by Side?

Nazwa lodówek to oczywiście odniesienie do tej dosyć nietypowej budowy urządzenia. Zamiast klasycznych modeli, w przypadku których drzwi znajdowały się w jednym pionie (często na dole jest zamrażarka, a u góry lodówka), tutaj mamy do czynienia z wariantem dwudrzwiowym. W przypadku Side by Side jesteśmy w stanie przechowywać duże ilości jedzenia, gdyż pojemność wynosi tutaj ponad 600 l.

 

Lodówka Side by Side – wymiary

Gdy wiemy już, jak pojemne mogą być lodówki Side by Side, to warto wspomnieć coś więcej o ich wymiarach. Te będą różniły się w zależności od tego, które urządzenie wybierzemy. Przykładowo mniejszy model, czyli RS50N3513BC, Side by Side z dystrybutorem lodu i wody o pojemności 534 l ma około 91 cm szerokości, 178 cm wysokości oraz 73 cm głębokości.

Interesujące treści:  Urzekające dekoracje salonu - nadaj przestrzeni wyjątkowego charakteru

 

A co z większymi lodówkami? RS66A8101B1, Side by Side, SpaceMax™ o pojemności 652 ma zbliżone wymiary, gdyż jest to 91 cm szerokości, 178 cm wysokości oraz 71 cm głębokości. Co na to wpływa? Otóż w tym modelu zastosowano nowoczesną izolację, dzięki której ścianki urządzenia mogą być znacznie cieńsze. Właśnie dlatego przy wyborze lodówki należy zwracać uwagę nie tylko na pojemność podaną w litrach, ale też same wymiary. 

Czym wyróżnia się lodówka Side by Side od marki Samsung?

Lodówka Side by Side czarna, srebrna czy biała? Niezależnie od tego, na który wariant postawisz, możesz mieć pewność, że wybierasz nowoczesne, designerskie urządzenie. W ofercie dostępne są nawet modele, w przypadku których front wykonany został z czarnego szkła.

Interesujące treści:  Zlewozmywak - jak wybrać mądrze?

 

Jednak aspekt wizualny to nie wszystko. Lodówki Side by Side wyróżnia technologia No Frost, dzięki której nie musisz martwić się o długie rozmrażanie. Wewnątrz komór panują optymalne warunki i właściwa wilgotność powietrza, wobec czego na ściankach nie tworzy się szron czy lód. Jest to również kluczowe dla poprawnego przechowywania żywności.

 

Coraz więcej osób zwraca też uwagę na obecność kostkarki. Samodzielne przygotowywanie lodu z wykorzystaniem woreczków czy specjalnych, plastikowych pojemników jest nieco uciążliwe. Tutaj nie mamy tego problemu. Dzięki plastikowemu zbiornikowi zauważymy również, gdy kostek zacznie brakować. W lodówkach Samsung kostkarka (dostępna w wybranych modelach) jest umieszczona na zewnątrz, co daje do niej łatwy dostęp. Z powodzeniem znajdziemy też modele z dystrybutorem wody. W kontekście marki Samsung warto dodać, że najczęściej kupowane lodówki to właśnie urządzenia tej firmy*.

Interesujące treści:  Rozdrabniacze odpadów w kuchni - działanie, zalety i wszystko, co powinieneś wiedzieć

 

*W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung. 

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zlewozmywak – jak wybrać mądrze?
Czytaj Dalej

Zlewozmywak – jak wybrać mądrze?

Zlewozmywak to element, bez którego nie wyobrażamy sobie  kuchni. Używamy go podczas przygotowywania posiłków, jest odporny na uszkodzenia…
Czy warto mieć piekarnik do zabudowy?
Czytaj Dalej

Czy warto mieć piekarnik do zabudowy?

Miłośnicy domowego gotowania, którzy posiadają umiejętności przyrządzania wspaniałych posiłków, bardzo cenią sobie urządzenie takie jak piekarnik. Wszak większość…