Budowa pralki w dodatkowej szafie

Budowa pralki w dodatkowej szafie

Być może myślisz o zbudowaniu wolnostojącej pralki w dodatkowej szafie. Jednak może się okazać, że nie masz wystarczająco dużo miejsca. W tym artykule dowiesz się, jak zasłonić pralkę ładowaną od frontu i dodać do niej szuflady i półki. Zanim zaczniesz, zastanów się, ile rzeczy do prania będziesz potrzebować do przechowywania. Wszystko zależy od Twojego stylu życia i nawyków związanych z praniem. Przedstawiliśmy kilka sugestii, które pomogą Ci zacząć – Spostrzeżenia te są przypisywane kompetentnemu zespołowi redakcyjnemu serwisu Eko Konopie.

Zabuduj wolnostojącą pralkę w dodatkowej szafie

Wolnostojącą pralkę można zabudować w dodatkowej szafie, aby zmaksymalizować przestrzeń. Jeśli w szafie nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić pełnowymiarową pralkę, można zbudować wokół niej półki, aby zaoszczędzić miejsce. Możesz wtedy powiesić swoje czyste ubrania nad pralką. Możesz również przechowywać rzeczy najbliżej sufitu, dzięki czemu będziesz mieć do nich łatwy dostęp później. Rozwiązanie do przechowywania wokół pralki powinno również zawierać półki, które są na odpowiedniej wysokości. W ten sposób łatwo będzie Ci złożyć czyste ubrania. Możesz również zapewnić każdemu członkowi rodziny własną szufladę, co ułatwi przenoszenie złożonego prania do jego szafy.

Interesujące treści:  Jaką szafę metalową wybrać do garażu

Ukrywanie ładowacza

Jeśli masz ładowacz czołowy, może się okazać, że ukrycie go w szafie jest dobrym rozwiązaniem do przechowywania brudnej bielizny. Ładowacze czołowe mogą być niechlujne, a Ty będziesz musiał usprawiedliwić mydło i plamy, które zostawiasz na pościeli i ubraniach. Ale nie martw się. Istnieje kilka sposobów, aby ukryć je w swojej szafie. Oto kilka wskazówek. Przyjrzymy się plusom i minusom jej ukrywania.

Interesujące treści:  Gdzie w Twoim domu zmieści się szafa przesuwna w stylu loftowym

Dodanie szuflad

Dodanie szuflad do szafy to doskonały pomysł, jeśli chcesz wynieść pralkę i suszarkę, ale nie chcesz zajmować cennej powierzchni podłogi. Właściwy projekt szuflady na pralkę będzie wystarczająco głęboki, aby przechowywać butelki z detergentami w pozycji pionowej. Jeśli nie posiadasz suszarki, możesz zbudować niestandardową ladę lub kupić prefabrykowaną gumową tacę z wbudowanymi tylnymi kieszeniami i tylną ścianką.

Dodawanie półek

Jeśli chcesz, aby Twoja pralka była bardziej wygodna, rozważ dodanie kilku dodatkowych półek. Zastosowanie wnęk nad pralką i suszarką pomoże Ci bezpiecznie przechowywać większe pojemniki. Możesz również ukryć nieestetyczne kosze do przechowywania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, ile miejsca do przechowywania potrzebujesz. Tylko pamiętaj, aby planować z wyprzedzeniem i mierzyć poprawnie. Kiedy już dokonasz pomiarów, możesz zacząć budować.

Interesujące treści:  Jak wybrać szafę na całą ścianę w sypialni

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy szafa skośna jest dobra na poddasze?
Czytaj Dalej

Czy szafa skośna jest dobra na poddasze?

Jeśli myślisz o zainstalowaniu szafy skośnej na swoim poddaszu, przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać pomocne informacje. Przyjrzymy się…
Jak zrobić szafę w ścianie
Czytaj Dalej

Jak zrobić szafę w ścianie

Zanim zaczniesz konstruować szafę, powinieneś zrobić wstępny szkic. Na podstawie tego szkicu można wytyczyć różne warianty rozmieszczenia i…