Miłośnicy domowego gotowania, którzy posiadają umiejętności przyrządzania wspaniałych posiłków, bardzo cenią sobie urządzenie takie jak piekarnik. Wszak większość potraw jest przygotowywana właśnie w nim. Ostatnio bardzo modne stały się piekarniki do zabudowy. Czy faktycznie warto w nie zainwestować? Sprawdźmy.
Piekarnik do zabudowy: Zalety
Piekarniki do zabudowy są nie tylko bardzo wygodne, lecz także zdecydowanie estetyczniejsze aniżeli wolnostojące. W dodatku modele do zabudowy są bardziej subtelne, wpasowane w meble i mniejsze niż piekarnik wolnostojący. Zabierają zatem nieco mniej przestrzeni. Co za tym idzie, planując wystrój kuchni, możemy zaplanować kuchenną przestrzeń w sposób bardziej praktyczny, zachowując przy tym więcej miejsca do swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. W dodatku piekarniki do zabudowy występują w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu zdołamy dopasować piekarnik do pozostałych mebli oraz atmosfery kuchni. Bardzo trudno jest znaleźć wolnostojący piekarnik, który pasuje do aranżacji pomieszczenia. Natomiast piekarnik do zabudowy (https://allegro.pl/kategoria/agd-do-zabudowy-piekarniki-67530) nie zniszczy schludnego wyglądu naszej kuchni. Nie zapominajmy też o tym, że taki sprzęt nie jest połączony z kuchenką. Jako że urządzenie do zabudowy ma chowane pokrętła, ten rodzaj piekarnika jest bezpieczniejszy do domu z dziećmi.
Co warto wziąć pod uwagę kupując piekarnik do zabudowy?
Bardzo ważna jest klasa energetyczna piekarnika. Urządzenie do zabudowy mogą występować w trzech klasach: A, A+ lub A++. Przykładowo piekarniki do zabudowy z klasą energetyczną A+ posiadają funkcję termoobiegu ekologicznego, dzięki czemu po wyłączeniu piekarnika potrawa, która została w środku, pozostanie w resztkowym cieple.
Nie bez znaczenia jest także pojemność komory piekarnika. Średnie piekarniki mają pojemność 40 litrów. To idealny piekarnik do mniejszego gospodarstwa domowego. Na taki rozmiar decydują się też osoby sporadycznie przyrządzające posiłki w piekarniku lub gotujące dla mniejszej liczby domowników czy gości. W takim piekarniku bez problemu przygotujemy nawet całego kurczaka. Jednak do większych rodzin polecane są piekarniki 65 – l. albo 75 – litrowe. Bardzo ważne jest też to, jakie prowadnice (np. prowadnice teleskopowe) zostały zastosowane w piekarniku. Dzięki prowadnicom możliwe jest wysuwanie oraz chowanie blaszek oraz płytek piekarnika.
W jaki sposób wyczyścić piekarnik do zabudowy?
Czyszczenie piekarnika często nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego też najlepiej pomyśleć o tym, w momencie kupowania danego modelu. Istnieją bowiem piekarniki do zabudowy posiadające emalię, która łatwiej się czyści. Mianowicie emalia łatwoczyszcząca to powierzchnia wewnątrz piekarnika, która jest śliska i nie posiada wgłębień. Często jednak decydujemy się, aby wyczyścić tego typu sprzęt podczas czyszczenia parowego. Jak je wykonać? Musimy wlać do naczynia żaroodpornego około 0,2 litra wody i ustawić w programach samoczyszczenie. Alternatywą jest ustawienie piekarnika z naczyniem napełnionym wodą, na 90 stopni Celsjusza. Podczas takiego działania, wytworzona para zmiękczy wszelkie brudy z komory piekarnika. My będziemy musieli tylko przetrzeć komorę szmatką.
Piekarnik do zabudowy to urządzenie bardzo funkcjonalne. Przy okazji pomaga zaoszczędzić miejsce w kuchni. Jednak, aby móc cieszyć się odpowiadającym nam działaniem piekarnika, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Na szczęście już wiemy, co należy koniecznie sprawdzić. Dzięki temu wybierzemy urządzenie, które ułatwi nam przygotowywanie posiłków.
Artykuł sponsorowany.
Podobne tematy
- Czy szafa do zabudowy w kuchni to dobry wybór?
- Jaki zlewozmywak granitowy z ociekaczem powinniśmy wybrać?
- Pojemniki na żywność: Jak wybrać idealne rozwiązanie do przechowywania?
Moja przygoda z wnętrzami zaczęła się bardzo przypadkowo, od dłuższego czasu zajmowałem się budownictwem aczkolwiek dekoracja wnętrz była moim hobby które zamieniłem w codzienne zajęcie. Poznałem dużo technik dekorowania i urządzania wnętrz, dzięki temu możecie Państwo czytać wartościowe artykuły na tym blogu.