Wybór abażuru do salonu

Wybór abażuru do salonu

Przed wyborem abażuru upewnij się, że bierzesz pod uwagę następujące czynniki: Styl, Kolor, Wymiary i Materiał. Te informacje pomogą Ci zdecydować, jaki styl abażuru będzie najlepszy dla Twojego salonu. Wybór odpowiedniego stylu lampy może również pomóc Ci dokonać właściwego wyboru dla ogólnego wystroju Twojego pokoju. W tym artykule omówimy główne czynniki, które należy rozważyć przy wyborze abażuru. Styl

Lampy stojące są funkcjonalnym źródłem światła. Nie oświetlają całego pomieszczenia, ale skupiają światło w konkretnym obszarze. To dobry wybór do czytania przy łóżku lub pracy na małej przestrzeni, ale należy pamiętać, że lampy te wymagają przestrzeni. Kilka innych czynników do rozważenia to styl, kształt i cena. Poniżej wymienione są plusy i minusy różnych stylów. Zacznijmy od plusów!

Lampy w kształcie łuku i drzewa są zazwyczaj wykonane z metalowych podstaw i prętów. Możesz wybierać spośród wielu różnych kloszy. Lampy w kształcie drzewa mogą być bardziej trwałe niż inne rodzaje lamp. Metalowa podstawa zapewnia solidną konstrukcję. Podczas gdy mogą być droższe niż inne typy, są one ogólnie w tym samym zakresie cenowym, co inne style. Lampy łukowe to zakrzywione pręty, które są skierowane w górę od podstawy, z oprawą oświetleniową na końcu. Lampy te są przydatne, ponieważ rzucają światło w dół.

Lampa podłogowa może być umieszczona w kilku różnych miejscach. Zazwyczaj chcesz umieścić ją w pobliżu gniazdka elektrycznego. Lampa rozciągnięta po całym pokoju stanowi zagrożenie pożarowe i może wyglądać nieestetycznie. Należy również pamiętać, że lampa łukowa może wymagać umieszczenia w rogu, podczas gdy mniejsza lampa podłogowa może być umieszczona wzdłuż ściany lub wzdłuż mebla.

Interesujące treści:  Światło Twojego Życia: Jak Wybrać Lampy, Które Rozświetlą Twoje Wnętrze

Popularne są również lampy typu Torchiere. Lampy Torchesiere są wysokie i posiadają klosz skierowany do góry. Są zwykle używane jako oświetlenie akcentujące i mają wiele funkcji. Niektóre z nich mają łańcuch do obsługi wielu świateł, podczas gdy inne mają trójstronne gniazdo. Możesz wybierać spośród lamp typu torchiere lub lamp klubowych, w zależności od stylu wystroju. Tak więc, wybierz mądrze. Znajdziesz tu styl dla siebie!

Rozmiar

Istnieje wiele rodzajów kloszy, w tym bęben/cylinder, podłoga, empire, coolie i tradycyjny dzwon. Większość producentów podaje rozmiar abażuru, w tym rozmiar podstawy, więc znajomość kształtu lampy pomoże Ci wybrać odpowiedni klosz. Jeśli masz problem z określeniem rozmiaru, którego potrzebujesz, poproś o pomoc producenta. Często mogą oni nawet zasugerować odpowiedni kształt dla Twojej lampy.

Jeśli wymieniasz lampę podłogową, zmierz szerokość jej podstawy. Okrągłe podstawy należy mierzyć w poprzek, a kwadratowe po przekątnej. Upewnij się, że najszersza część klosza jest co najmniej o pół cala szersza od podstawy ze wszystkich stron. Jeśli podstawa jest szersza niż klosz, wybierz węższy klosz, aby uniknąć latających łokci. Półprzezroczysty klosz jest również idealny do światła otoczenia i czytania.

Wysokość lampy stojącej jest ważna, ponieważ nie chcesz, aby lampa przyćmiła inne przedmioty w pokoju. Na przykład, jeśli lampa podłogowa jest zawieszona nad stolikiem bocznym, jej wysokość powinna wynosić od 26 do 34 cali. Z tego samego powodu upewnij się, że wysokość klosza jest mniejsza niż 1,5 wysokości powierzchni. Jeśli masz wyższą lampę, będziesz potrzebował wyższego abażuru niż mały.

Kolor abażuru również ma znaczenie. Możesz stworzyć ogólny schemat kolorystyczny, dopasowując klosz do podstawy. Postaw na kolor, który będzie akcentem do ogólnego wystroju pomieszczenia, lub na neutralny ton dla bardziej neutralnego wyglądu. W każdym przypadku pamiętaj, aby przed wyborem klosza pomyśleć o ogólnym schemacie kolorystycznym pomieszczenia. Zawsze możesz mieszać i dopasowywać różne kolory i wzory.

Interesujące treści:  Jaka lampa wisząca pasuje do kuchni w stylu Glamor?

Kolor

Kolor abażuru Twojej lampy stojącej w salonie może zrobić dużą różnicę w ogólnym wyglądzie przestrzeni. Wybór koloru zależy od reszty wystroju pokoju, w tym kolorów mebli, ścian i innych elementów wyposażenia. Ciemne odcienie oddają mniej światła, podczas gdy jasne kolory sprawiają, że pokój wygląda jaśniej. Możesz znaleźć idealne dopasowanie dla koloru abażuru w oparciu o schemat kolorów Twojego salonu i umeblowanie pokoju.

Wybierając kolor abażuru, wybierz neutralny odcień. Kolorowe odcienie, z drugiej strony, są świetne dla pokoi, które są urządzone w neutralnych kolorach. Odważny klosz może podkreślić wystrój, podczas gdy zwykły może stworzyć monochromatyczny wygląd. Akcesoria oświetleniowe i niestandardowe detale mogą przekształcić klosze w wyjątkowe akcenty, które wyrażają Twój osobisty styl. Aby dodać odrobinę osobowości, możesz zdecydować się na zwieńczenie lamperii lub zakrzywione zwieńczenie. Klosze w stylu empire świetnie pasują do każdej podstawy lampy.

Wybierając kolor abażuru, pamiętaj o schemacie kolorystycznym pomieszczenia. Jaskrawe kolory abażurów mogą być zbyt intensywne w wypełnionym światłem pomieszczeniu. Z kolei abażur w ciemnym kolorze może być zbyt przygaszony, aby był przydatny do pracy. Pamiętaj, że powinieneś dopasować klosz do stylu pomieszczenia, a także do podstawy lampy. Ważne jest również uwzględnienie kolorystyki salonu i znajdujących się w nim mebli.

Wybierając abażur do lampy stojącej w salonie, pamiętaj, że nie jest konieczna wymiana całej oprawy. Jeśli chcesz zmienić klosz, możesz go wymienić na inny. Zmiana zwieńczenia jest opłacalnym sposobem na dodanie nowego życia do oprawy i Twojego pokoju. Jeśli nie jesteś pewien, jaki odcień wybrać, wypróbuj jedną z poniższych opcji.

Wymiary

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie lampy stojącej, jest jej wysokość. Chociaż istnieje kilka różnych wysokości lamp stojących, wszystkie powinny być nie wyższe niż lampa stołowa lub stolik końcowy. Średnia wysokość lampy podłogowej to 58 do 64 cali lub 147 do 163 centymetrów, a końcowa lampa stołowa ma zwykle od 27 do 30 cali lub 76 do 91 centymetrów wysokości. W wielu sklepach można znaleźć lampy o różnej wysokości i wielkości, a różne kształty i rozmiary dodadzą pomieszczeniu wymiaru.

Interesujące treści:  Abażur do lampy stojącej

Wybierając klosz do lampy podłogowej, jego szerokość powinna być proporcjonalna do wysokości podstawy. Klosze nigdy nie powinny być szersze niż szerokość podstawy lampy. Ponadto wysokość powinna wynosić co najmniej dwie trzecie całkowitej wysokości. Podobnie szerokość powinna być proporcjonalna do korpusu lampy. Przy wyborze klosza należy pamiętać, że ważna jest również długość lampy.

Lampy stojące występują w różnych kształtach i stylach. Niektóre z nich mają dwie lub trzy żarówki, a łączna moc może wynosić od 100 do 300 watów. Silny strumień światła jest korzystny dla zadań w pomieszczeniu. Niektóre modele mają kilka nóg i są nazywane lampami słupowymi. Wysokie lampy stojące są wyższe niż lampy podłogowe, które są również nazywane lampami podłogowymi. Należy zastanowić się, czy wysokość lampy jest zbyt niska, czy zbyt wysoka dla danego pomieszczenia.

Cena

Jeśli szukasz nowego klosza do swojej lampy stojącej, trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje wiele stylów, rozmiarów i kolorów do wyboru. Niezależnie od tego, czy przebudowujesz swój salon, czy kupujesz nową lampę podłogową do swojej sypialni, możesz znaleźć świetny zamienny abażur do swojej lampy. Dzięki nim odświeżysz swoją lampę podłogową i odróżnisz ją od reszty wystroju pokoju.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane