Czy zielony abażur pasuje do lampy podłogowej?

Czy zielony abażur pasuje do lampy podłogowej?

Zanim zakupisz swoją nową lampę podłogową, będziesz musiał najpierw zdecydować o kolorze i rozmiarze abażuru. Powinieneś wybrać abażur, który ma zielony odcień lub abażur, który ma neutralny kolor, taki jak biały. Możesz również wybrać styl ze zwieńczeniami, które mają zielone wykończenie. Należy jednak upewnić się, że wybrany przez nas klosz będzie miał odpowiedni kolor do lampy podłogowej, którą planujemy kupić.

Rozmiar

Jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed zakupem zielonego abażuru do swojej lampy podłogowej. Przede wszystkim rozmiar podstawy lampy powinien określać średnicę klosza. Wysokość podstawy lampy powinna wynosić co najmniej 55” (140cm), a szerokość klosza 18” (45cm). Nie popełniaj jednak błędu myśląc, że mniejszy klosz jest lepszy do dużej lampy podłogowej.

Dobrym pomysłem jest przymierzenie makiety swojej lampy podłogowej, aby wyczuć rozmiar klosza. Na przykład, jeśli podstawa Twojej lampy jest kwadratowa, możesz potrzebować kwadratowego klosza. Klosz empire pasuje do każdej podstawy lampy podłogowej. Jeśli nie jesteś pewien rozmiaru, zawsze możesz użyć kartonowej makiety, aby zobaczyć, jak klosz będzie wyglądał po założeniu na lampę.

Kolor

Jeśli chcesz mieć zielony abażur do swojej lampy podłogowej, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, istnieje wiele różnych opcji dostępnych online. Możesz znaleźć je wykonane z tkaniny, metalu lub ceramiki. Jeśli szukasz antycznego zielonego abażuru, możesz chcieć sprawdzić 1stDibs. Znajdują się tam 23 zabytkowe zielone abażury i dwa nowoczesne. Ogólnie rzecz biorąc, zielone abażury są bardzo uniwersalne i dobrze sprawdzają się w oświetleniu otoczenia i do czytania.

Interesujące treści:  Jakie zwierzątko kupić dziecku do łóżka?

Wybór zielonego abażuru może być trudny, jeśli nie jesteś pewien swojego pożądanego wyglądu lub rodzaju lampy, którą posiadasz. Po pierwsze, musisz zdecydować się na schemat kolorystyczny pomieszczenia. Jeśli chcesz, aby lampa odzwierciedlała niektóre z naturalnych świateł w pokoju, to zielony jest najlepszym rozwiązaniem. Aby uzyskać bardziej tradycyjny charakter, wybierz czarny lub biały abażur.

Styl

Zielone abażury są dostępne w wielu różnych stylach i materiałach, od tkaniny po metal, a nawet ceramikę. Wymieniono tutaj 23 antyczne zielone abażury oraz 2 nowoczesne zielone abażury. Te klosze są nie tylko piękne, ale także sygnalizują witalność, bogactwo i obfitość. Dodanie zieleni do schematu aranżacji wnętrza ożywi Twój pokój i stworzy ziemskie uczucie. Zanim jednak wybierzesz zielony klosz, powinieneś wiedzieć, do czego służy i ile będzie Cię kosztował.

Klosz lampy podłogowej ma zazwyczaj okrągły lub owalny kształt i charakteryzuje się dużym nachyleniem po bokach. Klosz empire ma średnie nachylenie i jest proporcjonalny do lampy stołowej. Klosz coolie ma mniejszą średnicę, ale jest szerszy u podstawy. Oba style posiadają metalową strukturę w centrum i są przymocowane do podstawy lampy za pomocą oprawy. Oba rodzaje opraw są pokryte lamówką. Niektóre lampy są wyposażone w klosze o składanej ramie. Te klosze mają duży spadek i są zwykle wykonane w Manchesterze.

Interesujące treści:  Czy bambusowy abażur nadaje się do lampy podłogowej?

Zwieńczenia

Aby połączyć dwa różne style, spróbuj dodać zwieńczenia do lampy podłogowej. Sprawi to, że będzie ona wyglądała na bardziej skoordynowaną. Zwieńczenia, które są dekoracyjnymi nakładkami pasującymi do górnej części klosza, są doskonałym elementem akcentującym, który można dodać do każdego pomieszczenia. Jeśli wybierzesz zwieńczenia, które pasują do koloru i stylu lampy podłogowej, możesz łatwo sprawić, że cały pokój będzie wyglądał na bardziej skoordynowany. W rzeczywistości, pasujące zwieńczenie pomoże sprawić, że pokój będzie wyglądał spójnie i bardziej ujmująco.

Możesz znaleźć zwieńczenia do lamp w wielu różnych stylach i cenach. Koszt zwieńczenia może się różnić w zależności od użytych materiałów i wybranego wzoru. Większość lamp posiada zwieńczenia w tym samym rozmiarze. Wybierając finały do lamp podłogowych, upewnij się, że sprawdzisz wymiary lampy przed zakupem. Starsze lampy mogą nie być kompatybilne z nowoczesnymi zwieńczeniami, dlatego przed zakupem należy zmierzyć lampę i porównać.

Materiał

Jeśli szukasz stylowego klosza do swojej lampy podłogowej, wybierz zielony. Ten klosz wykonany jest z pięknej zielonej tkaniny, która uzupełni wystrój każdego pomieszczenia. Wybierz klosz w kształcie bębna, który będzie pasował do geometrycznego kształtu podstawy lampy. Następnie wybierz materiał klosza w zależności od pożądanej ilości światła. Wybór tkaniny o różnych odcieniach pomoże Ci uzyskać pożądany efekt, ale zawsze należy pamiętać, że nie jest konieczny wcześniejszy zakup podstawy lampy.

Interesujące treści:  Jaką lampę wiszącą wybrać na klatkę schodową?

Oprócz zielonych kloszy można zdecydować się również na inne materiały. Klosze te są idealne do oświetlenia otoczenia, ponieważ filtrują promienie światła, aby je rozproszyć. Można wybierać spośród różnych materiałów, które nadają się do lamp podłogowych. Należy jednak pamiętać, aby przed zakupem klosza wziąć pod uwagę rozmiar podstawy lampy. Lampa podłogowa potrzebuje klosza, który mierzy 45 cm lub więcej, natomiast lampa stołowa potrzebuje klosza o średnicy około 18 cali. W celach dekoracyjnych można wybrać klosz typu scalloped empire lub wizard hat.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czym charakteryzuje się lampa trzypunktowa?
Czytaj Dalej

Czym charakteryzuje się lampa trzypunktowa?

Podczas tworzenia konfiguracji oświetleniowej, możesz chcieć użyć lampy trzypunktowej do oświetlenia obiektu. W tym artykule omówimy cechy charakterystyczne…
Czy lampa neonowa jest zdrowa?
Czytaj Dalej

Czy lampa neonowa jest zdrowa?

Jeśli rozważasz zakup lampy neonowej, możesz się zastanawiać: Czy jest ona zdrowa? W tym artykule omówimy różne komponenty…