Malowanie sufitu i ścian bez smug – niezawodne sposoby

Malowanie sufitu i ścian bez smug – niezawodne sposoby

Klienci oczekują profesjonalnej obsługi, więc gdy na pomalowanej powierzchni pojawią się smugi, będą rozczarowani. Możesz zapobiec takim sytuacjom, jeśli prawidłowo przygotujesz podłoże i wybierzesz odpowiednią technikę nakładania farby. W tym artykule poznasz niezawodne sposoby na malowanie bez smug!

Starannie przygotuj podłoże

Na powierzchni ściany bądź sufitu łatwo mogą powstać smugi i prześwity, jeśli zaniedbasz dokładne przygotowanie podłoża. W większości przypadków samo usunięcie zabrudzeń, odkurzenie, odpylenie i wyrównanie powierzchni nie wystarczą.

Jeśli chcesz uzyskać efekt idealnie gładkiej ściany, to za każdym razem wykonuj gruntowanie lub używaj specjalnej farby podkładowej, zależnie od rodzaju wykańczanej powierzchni. Taki zabieg wyrównuje chłonność i sprawia, że sufit lub ściana będzie jednolita. Przy czym grunt należy dobrać do rodzaju podłoża.

Wybierz dobrej jakości farbę

Jeśli chcesz, żeby Twoi klienci byli zadowoleni i polecili Cię swoim znajomym, stosuj tylko produkty dobrej jakości. Farby matowe świetnie pokrywają wszelkie nierówności, dzięki czemu ich użycie znacząco minimalizuje ryzyko powstawania pasów i smug. Ponadto matowa powłoka pochłania wiązki światła, co sprawia, że drobne grudki i niedoskonałości są niemal niewidoczne.

Interesujące treści:  Zabudowa balkonu w Warszawie – Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Fachowcy doceniają wysokiej klasy farby do malowania ścian i sufitów marki Dulux Professional. To produkty przeznaczone dla zawodowców. Charakteryzują się łatwością aplikacji oraz krótkim czasem wysychania. Świetnie nadają się do malowania bez smug.

W przypadku wymagających pomieszczeń polecamy farby z kolekcji Dulux Professional Rezisto. Wykorzystują one unikalną formułę, która tworzy wyjątkowo trwałą powłokę, odporną na tłuste plamy.

Sprawdź poziom wilgotności w pomieszczeniu

Podczas planowania prac remontowych amatorzy zwykle „od ręki” przystępują do pracy, ale profesjonaliści biorą pod uwagę warunki atmosferyczne i temperaturę panującą w pomieszczeniu. Malowania nie powinno się przeprowadzać także w przeciągu oraz przy bardzo wysokich temperaturach.

Jeśli farba ma idealnie pokryć ścianę i wyschnąć we właściwym tempie, to w pomieszczeniu nie może być zbyt sucho ani zbyt wilgotno. Ten parametr łatwo zmierzysz za pomocą higrometru (nazywanego też wilgotnościomierzem). Niewielkie urządzenie szybko ukazuje wartości wilgotności względnej.

Interesujące treści:  Własny, bezpieczny, wygodny – dlaczego decydujemy się na budowę domów jednorodzinnych?

W karcie technicznej wybranej przez Ciebie farby znajdziesz informację o tym, jaki jest akceptowalny zakres tego parametru. Na przykład dla produktów Dulux Professional najlepsze efekty daje aplikacja przy wilgotności względnej ok. 50%, przy zachowaniu dobrej wentylacji pomieszczenia.

Stosuj innowacyjne techniki malowania

Fachowcy zwykle malują ściany i sufity wałkiem, a drobne elementy wykańczają pędzlem. Nie zapominaj jednak, że wykańczanie powierzchni bez smug jest możliwe także dzięki malowaniu natryskowemu. W ten sposób możesz szybko i równomiernie pokryć ścianę lub sufit o większej powierzchni.

Malowanie natryskowe pozwala na sprawne i dokładne wykonanie pracy, ale jednocześnie wymaga skrupulatnego zabezpieczenia mebli, podłogi i innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.

Farby Dulux Professional z powodzeniem wykorzystasz w czasie malowania hydrodynamicznego. Poza tym to ważne, aby prawidłowo dobrać parametry natrysku (w tym ustawienie dyszy) i utrzymywać odpowiednią odległość od ściany. Wystarczy odrobina doświadczenia, aby zapanować nad grubością nakładanej powłoki i osiągnąć doskonałe efekty.

Interesujące treści:  Czy warto gromadzić wodę deszczową?

Zastosowanie powyższych metod sprawi, że szybko zapomnisz o nieestetycznych smugach, a Twoi klienci będą wyjątkowo zadowoleni. Podczas malowania każdy detal ma znaczenie. Dlatego, zanim położysz farbę, dokładnie oceń stan podłoża i dobierz produkty, który zapewnią idealne krycie. Znajdziesz je w ofercie marki Dulux Professional.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane