Dom z poddaszem – projekty i kosztorys. Ile kosztują?

Dom z poddaszem – projekty i kosztorys. Ile kosztują?

Domy wyposażone w poddasze są najczęściej wybieranymi z projektów domów jednorodzinnych. W jakich wariantach są one dostępne? Z jakimi kosztami związany jest zakup takiego projektu i jego realizacja?

Domy wyposażone w poddasze są najczęściej wybieranymi z projektów domów jednorodzinnych. W jakich wariantach są one dostępne? Z jakimi kosztami związany jest zakup takiego projektu i jego realizacja? Artykuł ten został napisany dzięki pomocy specjalistów z uarchitekta.pl, którzy przyczynili się do opracowania rzetelnych informacji na temat domów wyposażonych w poddasze.

Kiedy warto wybrać dom z poddaszem?

Dom z poddaszem użytkowym to budynek mieszkalny z przestrzenią użytkową zlokalizowaną bezpośrednio pod dachem, która dzięki temu ma skośne stropy.

Poddasze użytkowe może być wykorzystywane do różnych celów, na przykład jako przestrzeń życiowa dla domowników, w której można urządzić pomieszczenia jak sypialnia, pokój dziecięcy. Można wykorzystać ją również jako home office – miejsce do pracy w domu, garderobę, pralnię albo magazyn do przechowywania.

Interesujące treści:  Gdzie w domu wykorzystujemy siłowniki gazowe?

Jeśli planujesz ogrzewać poddasze, nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin mogą być jednym z wyborów. Nagrzewnica olejowa jest urządzeniem, które wykorzystuje olej jako źródło ciepła do podgrzewania powietrza i rozprowadzania go w pomieszczeniach.

Podnieś wydajność swoich prac z naszymi nagrzewnicami olejowymi z odprowadzeniem spalin dostępnymi w NORWIT.PL! Odkryj naszą szeroką ofertę wysokiej jakości nagrzewnic, które zapewnią niezawodne i efektywne ogrzewanie Twojego miejsca pracy. Dzięki funkcji odprowadzania spalin, zapewnisz sobie bezpieczne i komfortowe warunki. Zamów już teraz i ciesz się doskonałym ogrzewaniem dostępnym w NORWIT.PL!

Projekty domów z poddaszem – co oferują biura architektoniczne?

Biura architektoniczne oferują szeroką gamę projektów domów z poddaszem użytkowym. Do wyboru są projekty domów o zróżnicowanych metrażach oraz stylach, w tym domy nowoczesne, modern barn – nowoczesna stodoła, domy tradycyjne.

Można kupić gotowe projekty domów z poddaszem, które mają przystępną cenę i dostępne są od ręki. Można też wprowadzać w nich niewielkie zmiany bez konieczności ubiegania się o zgodę projektanta. Ile kosztuje gotowy projekt? Ceny wynoszą najczęściej od około 2500 do 5000 złotych w zależności od metrażu nieruchomości, jej stopnia skomplikowania czy stylu.

Interesujące treści:  Elementy małej architektury miejskiej

Również można zdecydować się na kupno projektu na zamówienie w biurze architektonicznym. Takie indywidualne projekty domów z poddaszem mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb i życzeń klienta. Projekt indywidualny jest wydatkiem od około 80 do 120 złotych za m2 nieruchomości.

Ile kosztuje budowa domu z poddaszem?

Na koszt budowy domu z poddaszem składa się wiele czynników, między innymi wybrana technologia domu, jego metraż, zastosowane materiały.

Ceny rozpoczynają się od około 300 tysięcy złotych w przypadku mniejszych projektów, natomiast wybudowanie większego domu z poddaszem będzie wydatkiem związanym z ponad 500 tysięcy złotych. W przypadku budowy domu systemem gospodarczym koszty mogą być niższe, natomiast więcej trzeba będzie zapłacić za zlecenie budowy wykonawcy.

Ponadto ceny związane z budową domu jednorodzinnego może zaprezentować kosztorys budowy dołączony do projektu. Należy jednak pamiętać, że podane w nim koszty będą orientacyjne i mogą się zmieniać ze względu na koszty materiałów budowlanych oraz robocizny.

Interesujące treści:  Czy warto gromadzić wodę deszczową?

Tarcze diamentowe do cięcia asfaltu – Poszukujesz tarcz diamentowych do cięcia asfaltu? Oferujemy wysokiej jakości tarcze, które umożliwiają precyzyjne i skuteczne cięcie asfaltowych powierzchni. Sprawdź naszą ofertę na norwit.pl już teraz!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zastosowanie siatek zgrzewanych w przemyśle
Czytaj Dalej

Zastosowanie siatek zgrzewanych w przemyśle

Wygrodzenia bezpieczeństwa charakteryzują się, trwałością, łatwością montażu i estetyką, co sprawia, że są popularnym wyborem w różnych zastosowaniach.…