Pomysły na wnętrza małych mieszkań

Małe mieszkania coraz częściej można znaleźć w ofercie developerskiej ze względu na ogromne zapotrzebowanie na mieszkania oraz coraz mniejszą przestrzeń możliwą do zabudowania w miastach. Małe mieszkania w przeważającej części przypadków kupowane są przez młode osoby, które zaczynają w mieście robić karierę i chcą wygodnie mieszkać we własnych czterech kątach. Nie oznacza to jednak, że i małżeństwo z dziećmi nie jest w stanie poradzić sobie na niewielkiej przestrzeni.

Dodaj przestrzeni swojemu mieszkaniu

Jeśli chcesz, żeby twoje mieszkanie wizualnie sprawiało wrażenie większego oraz przestronnego, koniecznie korzystaj z jasnych kolorów, unikaj ciemnych posadzek, kratek oraz czarno-białej, niemodnej już zresztą, szachownicy na podłodze. W pokojach czy w korytarzu możesz zawiesić lustro, które również będzie sprawiało, metrów w mieszkaniu będzie jakby więcej.

Korzystaj ze sprytnych rozwiązań

W sklepach meblowych, nawet takich typu IKEA, znajdziesz mnóstwo ciekawych i kompaktowych rozwiązań, idealnie sprawdzających się w przypadku właśnie niewielkich metrażowo mieszkań. Jeśli masz dzieci, możesz kupić segment składający się z piętrowego łóżka i znajdującego się pod nim kącika do nauki. Możesz zainwestować w podwieszane łóżka albo takie chowane w ścianie, które w dzień będą pełniły rolę na przykład regału. Niektóre łóżka można również wykorzystać jako składzik na rzadziej używane przedmioty, na przykład pościel, inne z kolei mogą być posadowione na postumencie pełniącym rolę szafki.

2 comments on “Pomysły na wnętrza małych mieszkań
  1. justyna napisał(a):

    Mam takie podwieszane łóżko – wszystkim znajomym zawsze bardzo się podoba ten pomysł z nim.

  2. marcin napisał(a):

    Nie wiem, czy w ogóle bym się umiała odnaleźć w takich malutkich pokoikach, trochę są dla mnie klaustrofobiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *