Marmur – zawsze ponadczasowa dekoracja

Nie od dzisiaj wiadomo, że ponadczasowym materiałem dekoracyjnym w dzisiejszym dekoratorstwie jest różnokolorowy marmur, najczęściej jednak biały, czarny oraz zielony. Zwykle wcześniej umieszczane były na zewnątrz luksusowych posiadłości, dzisiaj bez oporów można znaleźć je we wnętrzach pełnych smaku, ponieważ dodają one splendoru oraz wyrazu elegancji i luksusu. Można go stosować dosłownie wszędzie i w różnych kompozycjach, najlepiej jednak sprawdzi się w łazience.

Marmur w łazience

To właśnie w tym pomieszczeniu będzie się prezentował najlepiej. Można go zastosować zarówno jako okładzina na ścianę, ale również jako posadzka – tutaj nie ma żadnych ograniczeń, może być on na przykład wzorzysty i to również będzie znakomitą ozdobą przy jednostajnie kolorowych ścianach. Nie musimy jednak pokrywać nim całej powierzchni; aby wnętrze wyglądało dostojniej, wystarczy czasem dodać jeden, nawet niewielki element.

Marmurowa kuchnia

Również w kuchni coraz częściej możemy spotkać się z tym materiałem występującym i stosowanym jako posadzka oraz na przykład jako materiał, z którego wykonane są blaty kuchenne, jest bowiem trwały oraz zawsze prezentuje się świetnie.

Dostojny korytarz

Marmur możemy również coraz częściej spotkać w korytarzach oraz hallach, ponieważ pięknie się błyszczy i sprawia niesamowite wrażenie na gościach. Od wejścia sprawia, że mieszkanie wygląda znakomicie oraz dostojnie. Jego jeszcze jedną zaletą jest duża łatwość w utrzymaniu czystości.

2 comments on “Marmur – zawsze ponadczasowa dekoracja
  1. justyna napisał(a):

    Takie marmurowe posadzki zawsze mi się bardzo podobały.

  2. marcin napisał(a):

    Szkoda, że marmur jest taki drogi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *